آرایش مرحله به مرحله صورت دترلند-میکاپیسم


البته در صورت تمایل میتواند با خط چشم مایع یک خط چشم نازک بکشید. در آرایش دخترانه خبری از خط چشم های پررنگ، کانتورهای تیره، رژ ها و رژ گونه های پر رنگ و یا سایه های جیغ نیست؛ در این سبک آرایش باید چهره شما به طبیعی ترین حالت ممکن آرایش و آراسته شود. چنانچه دنبال جذابیت بیشتر در آرایش هستید و می خواهید زیباتر به نظر بیایید رژگونه یکی از انتخاب هایی است که به زیبایی شما کمک می کند. برای انتخاب رژگونه مثل کرم پودر باید به رنگ پوست دقت کرد و بر اساس آن بهترین رژ گونه را انتخاب کرد. اینکه از چه رنگ رژ لبی استفاده کنید بستگی به رنگ پوستتان دارد.

  • در آرایش دخترانه خبری از خط چشم های پررنگ، کانتورهای تیره، رژ ها و رژ گونه های پر رنگ و یا سایه های جیغ نیست؛ در این سبک آرایش باید چهره شما به طبیعی ترین حالت ممکن آرایش و آراسته شود.
  • برای به حداکثر رساندن تأثیر هایلایتر، لایه‌ای با پودر یا مایع هایلایتر را بر روی مناطقی که می‌خواهید تاکید بیشتری کنید، بمالید.
  • هایلایت‌ها به اشکال مختلفی از جمله مایع، کرم‌ها و پودرها وارد می‌شوند.

سپس برس ترکیب کننده سایه را بردارید و رنگ ها را به سمت مرکز چشم بیاورید و با هم ترکیب کنید تا به خوبی ترکیب شوند و خطوط ناخواسته از میان بروند. از نوک انگشت خود استفاده کنید و کمی پرایمر سایه چشم روی چشم خود از ریشه مژه ها تا بالای پلک بزنید. با پودر فیکس کننده کمی روی پرایمر بزنید تا یک زیر ساز مناسب برای سایه چشم شما ایجاد شود و بعد به سراغ مراحل بعد بروید. در این مرحله از آرایش صورت برای افزودن زیبایی صورت می توانید از یک پرایمر سایه چشم استفاده کنید. اما استفاده از پرایمر سایه چشم حتی در یک آرایش دخترانه ساده توصیه می شود و باعث می شود که سایه چشم شما برای مدت زمان طولانی روی چشم بماند. رنگی از مداد ابرو یا پودر را انتخاب کنید که نزدیک به رنگ موی طبیعی ابروی شما باشد.

اشتباه در آرایش صورت با پوست خشک

قدم اول برای داشتن یک آرایش خوب و بی‌نقص شناختن نوع پوست است. بر اساس انواع پوست ساخته و دسته‌بندی شده‌اند و به این ترتیب شما می‌دانید سراغ چه محصولی از کدام برند بروید تا بیشترین کارایی و پوشش را برای پوستتان داشته باشد. از این به بعد دیگر از بی‌دوام بودن آرایشتان شاکی نخواهید بود.

ترفندهای خفن آرایشگران: چیزهایی که هیچ وقت آرایشگران به شما لو نمی دهند!

با استفاده از یک قلم پهن یا پد کرم پودر را به خوبی همه جای صورت پخش کنید. قبل از انجام آرایش توصیه میکنیم با مواد شوینده مناسب پوستتان، صورتتان را به خوبی بشویید و پس از خشک کردن آن از یک کرم مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. استفاده از کرم پودر تیره روی استخوان بینی به هیچ عنوان توصیه نمیشود. بهترین انتخاب، کرم پودر روشن برای روی استخوان و پودرهای تیره برای دو طرف بینی می باشد. قبل از آن که چشم هایتان را سایه بزنید، مقدار کمی پرایمر به پلک هایتان بزنید. پرایمر باعث ماندگاری و دوام آرایش شما می شود و آن را درخشان و زیبا جلوه می دهد.

کرم پودر برای  پوست خشک:

برای اینکه آرایش دودی برای چشم‌هایتان داشته باشید، از خط چشم‌های مدادی استفاده کنید. اگر خطوط مشخص و باریک می‌خواهید، از خط چشم‌های مایع استفاده کنید. در اطراف خط مژه، با نقطه‌هایی محل خط چشم را مشخص کنید و بعد این نقطه‌ها را به هم وصل کنید تا خطی ممتد و کامل داشته باشید. اگر ابروهای پر دارید یا اینکه آن را قبلا با شیوه‌های مختلف مثلا میکروپیگمنتیشن، میکروشیدینگ یا هاشور ابرو به صورت نیمه‌دائمی آرایش کرده‌اید، نیازی به این مرحله ندارید. این مرحله باعث می‌شود که صورت‌تان بشاش‌تر و روشن‌تر از قبل به نظر برسد.

بعضی از خانم‌ها بر این باورند که استفاده از پنکک آن‌ها را از مصرف کرم پودر و کانسیلر بی‌نیاز می‌کند. ولی این یک باور غلط است، زیرا پنکک به خطوط روی پوست نفوذ می‌کند و باعث می‌شود پوست شما چروک و پیر‌تر نشان دهد .توصیه می‌شود از پنکک فقط در ناحیه روی بینی و پیشانی استفاده کنید. ابرو‌های شما تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن چشم‌هایتان دارد. ابرو‌هایی با فرم طبیعی چشم‌ها را درشت‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. ابروهای نازک باعث کشیده شدن چشم‌ها نمی‌شود و به طور کامل ظاهر شما را تغییر می‌دهد. بهتر است برای اینکه مطمئن شوید چه مدل ابرویی به صورت و چشم‌هایتان می‌آید به متخصص این حرفه مراجعه کنید.