آیا اسپیرولینا به کاهش وزن کمک می کند؟اخیراً سروصدای زیادی پیرامون اسپیرولینا، که نوعی جلبک سبز آبی است، به‌وجود آمده است و به ،وان یک غذای فوق‌العاده با فواید سلامتی متعدد از جمله خواص تقویتی کاهش وزن شناخته می‌شود. جالب اینجاست که اسپیرولینا توسط آژانس های فضایی معتبر مانند ناسا و آژانس فضایی اروپا برای مکمل های غذایی برای سفرهای فضایی نیز شناخته شده است. بنابراین، آیا حقیقتی در پشت تبلیغات پیرامون مزایای کاهش وزن اسپیرولینا وجود دارد؟ در این مقاله سعی می کنیم در مورد آن و موارد دیگر بد،م:

اسپیرولینا به کاهش وزن کمک می کند

اسپیرولینا چیست؟

اسپیرولینا نوعی جلبک سبز آبی است که از موجودات تک سلولی تشکیل شده است که از فتوسنتز برای تولید غذا استفاده می کنند. اسپیرولینا دارای آنتی ا،یدان های متعددی از جمله بتاکاروتن، فی،ی،ن، توکوفرول ها، ریز مغذی ها، حتی اسیدهای چرب امگا 3 است. همچنین پروتئین، آهن و سایر مواد معدنی مهم مانند منیزیم، آهن، فسفر و غیره وجود دارد. همچنین بخو،د: “14 بهترین ابر غذای سبز برای افزایش کاهش وزن.”

چرا اسپیرولینا برای کاهش وزن در نظر گرفته می شود؟

1. بزرگترین مزیت – این منبع پروتئین با کیفیت خوب است، دارای تمام اسیدهای آمینه ضروری (18 مورد) مورد نیاز بدن شما است. ممکن است تا 5.9 گرم پروتئین در هر 100 گرم داشته باشد. پروتئین نقش کلیدی در کاهش وزن دارد – افزایش سیری، سوزاندن کا،ی بیشتر با خواص ترموژنیک، حفظ و ساخت عضله، افزایش متابولیسم، تنظیم قند خون و همچنین با کاهش هوس غذایی. به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند برای تقویت چربی سوزی، مصرف پروتئین را افزایش دهید.

2. مطالعات همچنین نشان داده است که اسپیرولینا مقاومت به انسولین را با کاهش واسطه های التهابی مانند IL-6 بهبود می بخشد. همانطور که همه ما می د،م، کاهش وزن با مقاومت به انسولین یک کار دشوار است زیرا افزایش مکرر انسولین باعث می شود بدن قند اضافی را به ،وان چربی ذخیره کند!
3. اسپیرولینا یک غذای فوق العاده در نظر گرفته می شود زیرا مواد مغذی زیادی در کنار هم دارد. وقتی بدن فاقد مواد مغذی ضروری مانند ویتامین‌ها، پروتئین، چربی‌های سالم، کربوهیدرات‌ها، مواد معدنی باشد، می‌تواند سیگنال‌های گرسنگی را برای دوباره پر ، این مواد مغذی ایجاد کند. به ،وان مثال، اگر بدن فاقد آهن باشد، که برای تولید هموگلوبین در گلبول های قرمز خون ضروری است، بدن ممکن است سیگنال های گرسنگی را برای تشویق فرد به مصرف غذاهای غنی از آهن ارسال کند! و غذاهای غنی از مواد مغذی مانند اسپیرولینا با شستشوی بدن با مواد مغذی به سرکوب گرسنگی و اشتها کمک می کند.
4. اسپیرولینا دارای خواص پری بیوتیکی است و بنابراین یک خوراک عالی برای باکتری های خوب در روده شما است. پری بیوتیک هایی مانند اسپیرولینا می توانند به افزایش سیری و کنترل اشتها کمک کنند. هنگامی که پری بیوتیک ها توسط باکتری های روده ،ر می شوند، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تولید می کنند. نشان داده شده است که این SCFA ها تولید هورمون هایی مانند پپتید YY (PYY) را افزایش می دهند که مشخص شده است اشتها را تنظیم می کند و باعث سیری می شود. با کمک به تنظیم اشتها، پری بیوتیک ها می توانند به کاهش کا،ی دریافتی کلی و حمایت از تلاش برای کاهش وزن کمک کنند.
5. منیزیم، آهن، ویتامین های گروه B، ید، فسفر موجود در اسپیرولینا باعث افزایش متابولیسم و ​​افزایش مصرف انرژی در بدن می شود.
6. آیا می دانستید اسپیرولینا یکی از معدود منابع گیاهی اسیدهای چرب امگا 3 است. همانطور که همه ما می د،م، اسیدهای چرب امگا 3 التهاب را کاهش می دهند، باعث سیری می شوند، حساسیت به انسولین را بهبود می بخشند و تجمع چربی بدن را کاهش می دهند.

به طور خلاصه، اسپیرولینا برای سلامت کلی نیز مفید است. می‌تو،د آن را به اسموتی‌ها، آب‌میوه سبز اضافه کنید یا آن را در میله‌های انرژی‌زای خانگی بگنج،د. با این حال، قبل از استفاده از مکمل اسپیرولینا برای رد هرگونه عوارض جانبی بالقوه، باید با پزشک مشورت کرد. همچنین توجه به این نکته مهم است که اگرچه اسپیرولینا دارای مواد مغذی زیادی با فواید بالقوه برای مدیریت وزن است، اما یک گلوله جادویی نیست و نمی‌تواند جایگزین یک رژیم غذایی سالم و متعادل، فعالیت بدنی منظم و انتخاب سبک زندگی سالم شود – عواملی که در واقع منجر می‌شوند. به کاهش وزن اگر به دنبال برنامه‌های رژیمی هستید که می‌تواند باعث کاهش وزن قابل توجه بدون به خطر انداختن تغذیه شود، دانلود کنید و مش، شوید برنامه زیبایی Rati برای برنامه های رژیم غذایی کاهش وزن موثر

14 بهترین غذای سبز برای افزایش کاهش وزن
20 چیزی که باید به اسموتی های خود اضافه کنید تا کاهش وزن را افزایش دهید
منبع: https://makeupandbeauty.com/spirulina-boost-weight-loss/