آیا دالیا به کاهش وزن کمک می کند؟دالیا، همچنین به ،وان گندم ش،ته/گندم ، خورده هندی شناخته می شود، یک گزینه غذایی مغذی است که منبع خوبی از انرژی است و به دلیل شاخص گلیسمی پایین، مورد علاقه افراد دیابتی است. دالیا، از پردازش و تجزیه دالیا به بافت دانه ای از گندم کامل تهیه می شود و در بین دیابتی ها محبوبیت دارد زیرا باعث افزایش ناگه، قند خون نمی شود و کربوهیدرات های پیچیده آنها را برای مدت طول، تری سیر می کند. با توجه به اینکه دالیا به ،وان یک غلات مغذی شناخته می شود، آیا می توان آن را در یک رژیم غذایی کاهش وزن قرار داد که در آن باید در مورد دریافت کا،ی بسیار محتاط باشید؟ بیایید دریابیم:

آیا دالیا به کاهش وزن کمک می کند؟

چه چیزی دالیا را سالم و دوستدار کاهش وزن می کند؟
1. منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده، پروتئین، همراه با فیبر رژیمی است.
2. ،یب پروتئین و فیبر زمان بیشتری برای هضم نیاز دارد و به همین دلیل است که معده را برای مدت طول،‌تری سیر نگه می‌دارد، اشتها را کنترل می‌کند.
3. هضم آسان تر و در عین حال غنی از فیبر به دلیل بافت دانه ای آن است.
4. سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم، فسفر و همچنین ویتامین های B – همه این مواد معدنی به افزایش متابولیسم کمک می کنند و در نتیجه باعث افزایش مصرف کا،ی می شوند.
5. می‌تو،د از دالیای ساده غذاهای خوشمزه زیادی درست کنید – آپما، فرنی، خیچدی، پولائو، دالیا اوتپام، دالیای سبزیجات، ادلی، پنکیک و حتی سالاد. می توان آن را به ،وان صبحانه، ناهار و شام مصرف کرد. اما اگر به “لپسی” (یک غذای شیرین پرکا،ی با ماده اصلی دالیا) فکر می کنید، برای کاهش وزن من، نیست.
6. گزینه بهتری برای جایگزینی برنجی که شاخص گلیسمی بالاتری دارد.
7. باعث رشد باکتری های سالم روده می شود که به ،ه خود
8. در مقایسه با دانه سفید باعث افزایش قند خون یا افزایش انسولین نمی شود زیرا از غلات کامل تهیه شده است.

اگرچه دالیا به ،وان سالم به حساب می‌آید، اما همچنان کا،ی نسبتاً بالایی دارد، حدود 152 کا،ی در 100 گرم دالیای پخته شده. در حالی که 100 گرم گندم بلغار (قبل از تبدیل شدن به دانه خشک شده و جوشانده شده) 151 کا،ی در هر 100 گرم دارد.

درست مانند جو، برنج قهوه ای، گندم کامل و سایر غلات سالم، شما باید قبل از پختن و خوردن آن به ،وان غذا به دلیل محتوای کربوهیدرات، مراقب سهم و اندازه آن باشید. وقتی کا،ی را تماشا می کنید، دلیا را می توان در انواع غذاهای خوشمزه پخت. بنابراین، وقتی کارشناسان می گویند “از کربوهیدرات نترسید”، احتمالاً در مورد دالیا صحبت می کنند. همچنین، برای برنامه های رژیم کاهش وزن خود، مش، شوید برنامه رژیم غذایی راتی بیوتی.

15 غذای صبحانه هندی که برای تن، اندام باید امتحان کنید
بهترین کربوهیدرات ها برای کاهش وزن
منبع: https://makeupandbeauty.com/dalia-help-weight-loss/