10 بسته صورت Multani Mitti برای پوستی شفافمولت، میتی برای چندین دهه توسط هندی ها برای دستیابی به پوستی شفاف بی عیب و نقص استفاده شده است. روند استفاده از ماسک های خاک رس به تازگی در غرب آغاز شده است، از زمان های بسیار قدیم در هند مورد استفاده بوده است.

مولت، میتی یک ماده شگفت انگیز است زیرا نه تنها چربی اضافی صورت را از بین می برد، بلکه گردش خون را بهبود می بخشد، سلول های مرده پوست را از بین می برد، منافذ را تمیز می کند، پوست را روشن تر می کند و موارد دیگر.

در این مقاله قصد دارم 10 ماسک صورت شگفت انگیز مولت، میتی را با شما به اشتراک بگذارم تا پوستی شفاف و درخشان داشته باشید.

نکته: مولت، میتی برای ،، که پوست خشکی دارند کمی خشک کننده است. بنابراین افرادی که پوست خشکی دارند باید در استفاده از آن احتیاط کنند. آنها نباید اجازه دهند ماسک صورت کاملا خشک شود و به محض شروع خشک شدن آن را بردارید.

به غیر از این، جای نگر، وجود ندارد زیرا یک ماده طبیعی است و عوارض جانبی کمی بر روی پوست دارد، اما اگر هنوز مطمئن نیستید، همیشه می تو،د تست پچ را انجام دهید.

حالا بیایید با مقاله شروع کنیم.

10 پک صورت Multani Mitti برای پوستی شفاف و صاف

1. مولتان میتی و گلاب

این ماسک صورت عمدتا برای تابستان هایی است که پوست ما بیش از حد چرب و عرق می کند. این ماسک صورت گنک را از منافذ پاک می کند و پوستی را که در اثر گرمای بیش از حد خورشید شکنجه شده است خنک می کند.

1 قاشق غذاخوری مولت، میتی را به رنگ قهوه ای بریزید و گلاب را به آن اضافه کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. این خمیر را روی صورت و گردن ،ید و بعد از 10-15 دقیقه با آب معمولی بشویید.

ژل آلوئه ورا بزنید.

همچنین بخو،د: چگونه فوراً آفتاب‌زدگی را از صورت و بدن پاک کنیم؟

2. پک صورت میتی و زردچوبه مولت،

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که هر نوع عفونت پوستی اعم از آکنه، قرمزی یا جوش را درمان می کند. زردچوبه را نمی توان مستقیماً روی پوست استفاده کرد زیرا ابتدا باید در هر محیطی مخلوط شود.

در اینجا ما از Multani mitti به ،وان واسطه ای برای استفاده از زردچوبه روی پوست استفاده می کنیم. به این ترتیب بدون آسیب رساندن به پوست یا زرد شدن آن، بیشترین فواید را از آن می‌بریم.

1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه را به 1 قاشق غذاخوری پودر مولت، میتی اضافه کنید. حالا گلاب را مخلوط کنید تا خمیری به دست آید و آن را به صورت و گردن ،ید. بعد از 10 دقیقه با استفاده از آب معمولی بردارید.

همچنین بخو،د: 5 محصولی که هرگز نباید روی صورت خود استفاده کنید

3. مولت، میتی و چاندان پودر

پودر چاندان اثر خنک کنندگی روی پوست دارد. همچنین دارای خواص ضد آکنه و ضد پیری است، جای زخم ها و رنگدانه ها را پاک می کند و خاصیت ضد برنزه شدن دارد.

باز هم پودر چاندان را نمی توان به تنهایی استفاده کرد زیرا بافت دانه ای دارد و در صورت استفاده به تنهایی می تواند پوست را ،اش دهد.

از این رو، در اینجا ما از پودر Chandan با Multani mitti استفاده می کنیم. 1 قاشق غذاخوری از هر دو پودر را با هم مخلوط کنید و از شیر برای مخلوط ، مخلوط استفاده کنید. بگذارید 8-10 دقیقه بماند، سپس با آب بشویید.

همچنین بخو،د: 10 بسته آرد بیسان یا گرم برای پوستی شفاف

4. بسته صورت ماست و مولت، میتی

ماست یا کشک دارای خواص عالی برای روشن ، رنگ پوست و خنک ، پوست ملتهب است

کشک را در مولت، میتی مخلوط کرده و به شکل خمیر در آورید. این خمیر را روی صورت و سایر اعضای بدن ،ید و بعد از 15 دقیقه با آب بشویید.

همچنین بخو،د: چگونه لکه های تیره صورت را در 3 روز از بین ببریم؟

5. پک صورت پودر پوست پرتقال

مقدار مساوی از مولت، میتی و پودر پوست پرتقال را با هم مخلوط کنید. برای تهیه پک صورت از گلاب استفاده کنید. به مدت 10 دقیقه روی پوست ،ید، سپس با آب معمولی بشویید.

دو بار در هفته برای بهترین نتیجه استفاده کنید

همچنین بخو،د: 10 پک صورت عسلی برای پوستی شفاف و درخشان

6. پک تسکین دهنده صورت آلوئه ورا

آلوئه ورا ژل گیاهی دارویی است که قادر به درمان انواع التهابات پوستی از جمله جوش، سوزش پوست، آفتاب سوختگی و غیره است.

مولت، میتی را با یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. مخلوط کنید تا خمیری به دست آید و به مدت 10 دقیقه روی پوست ،ید، سپس با آب شیر بشویید.

همچنین بخو،د: ترفند ژاپنی برای سفید ، پوست

7. پک صورت Multani mitti برای پوستی درخشان

یک گوجه فرنگی را از بالا برش دهید و آب آن را بگیرید. 1 قاشق غذاخوری مولت، میتی را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید.

به طور یکنواخت روی صورت و گردن ،ید و بعد از 10 دقیقه بشویید.

همچنین بخو،د: چالش 7 روزه پوست شیشه ای

8. شفاف ، پوست با مولت، میتی

پاپایای رسیده را در یک کاسه له کنید. یک قاشق غذاخوری مولت، میتی و عسل اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و روی صورت و گردن خود ،ید. بعد از 10 دقیقه بشویید.

این پک صورت لکه های تیره و لکه های پوست را کاهش می دهد. پوستی شفاف و درخشان را برای شما به ارمغان می آورد.

همچنین بخو،د : 7 عادت ،ن با پوست همیشه شفاف

9. بسته صورت Multani Mitti برای زمستان

2 عدد بادام را یک شب در شیر خیس کنید، سپس آنها را در همان شیر به صورت خمیر درآورید.

نصف قاشق غذاخوری مولت، میتی و عسل را به آن اضافه کنید و به طور یکنواخت روی گردن و صورت ،ید.

بعد از 8-10 دقیقه با آب گرم بشویید.

همچنین بخو،د : چگونه در خانه روغن موی پیاز درست کنیم؟

10. آب لیمو، گلاب و پک صورت Multani Mitti

مولت، میتی و آب لیمو را 1 قاشق غذاخوری میل کنید. مقداری گلاب اضافه کنید تا خمیری به دست آید. این را روی صورت و گردن خود ،ید و بعد از 10 دقیقه آبکشی کنید.

امیدوارم مقاله را دوست داشته باشید. اگر پیشنهادی دارید، لطفاً آنها را در بخش نظرات زیر بنویسید. من دوست دارم پیام های شما را بخوانم و به آنها پاسخ دهم.

مراقب باش

متش،

مربوط


منبع: https://missbonic.com/10-multani-mitti-face-packs-for-clear-skin/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=10-multani-mitti-face-packs-for-clear-skin