10 ماده غذایی با چربی های سالم که به کاهش وزن کمک می کنندهمه چربی ها شرور نیستند، برخی از چربی ها در واقع برای عملکرد بدن ضروری هستند. اگر از چیزی که در آن «چربی» وجود دارد می‌ترسید، زیرا می‌خواهید وزن کم کنید، باید این را بشنوید – دسته‌ای از مواد غذایی به نام «چربی‌های سالم» در واقع کاهش وزن را افزایش می‌دهند. مانند تمام درشت مغذی های دیگر، چربی نیز یک ماده مغذی ضروری است که به مقدار مطلوب، درصدی بین 20 تا 35 درصد از کا،ی دریافتی روزانه مورد نیاز است. در واقع، تمام سلول های بدن دارای محتوای چربی هستند و چربی 60 درصد مغز انسان را تشکیل می دهد. اگر مقدار من،ی از چربی سالم مصرف نکنید، سلامت مغز را مختل می کنید. چربی برای انتقال سیگنال ها از طریق بدن و تولید هورمون های ضروری مورد نیاز است. به ،وان یک مک،سم بقا، در غیاب کربوهیدرات، بدن ما به چربی به ،وان منبع جایگزین انرژی روی می آورد. مهمتر از همه، چربی برای جذب ویتامین هایی مانند A، D و E کاملا ضروری است زیرا این ویتامین ها محلول در چربی هستند. چربی هایی مانند اسیدهای چرب امگا 3 باعث تقویت قلب و کاهش التهاب در بدن می شوند، همچنین کلسترول خوب HDL را بالا می برند و کلسترول بد LDL را کاهش می دهند. با نگاهی به تمام این مزایا، ایده خوبی نیست که از «چربی‌ها» وحشت داشته باشید و به نسخه‌های «کم‌چربی» و «بدون چربی» از هر چیزی که در رژیم غذایی‌تان است تغییر دهید، زیرا در تلاش برای کاهش وزن اضافی هستید. در واقع، نوع خاصی از چربی به نام لینولئیک اسید موجود در آجیل، دانه ها، تخم مرغ و گوشت، چربی شکم را هدف قرار می دهد. اسید لوریک، یک اسید چرب با زنجیره متوسط ​​که در روغن نارگیل یافت می شود، چربی سوزی را افزایش می دهد. بنابراین، به چربی های سالم «بله» بگویید و این غذاها را با بهترین محتوای چربی برای بهبود سلامت کلی و تسریع کاهش وزن انتخاب کنید.

غذاهای حاوی چربی های سالم که به کاهش وزن کمک می کنند

1. دانه‌های چیا: دانه‌های چیا که به ،وان یک «ابر غذا» در نظر گرفته می‌شوند، فاقد گلوتن هستند، باعث افزایش انسولین نمی‌شوند و همچنین منبع خوبی از فیبر هستند. چیزهای بیشتری وجود دارد – دانه های چیا دارای آنتی ا،یدان، کلسیم، فسفر، روی، پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 هستند. از پاشیدن روی سالاد، پودینگ، جو دوسر در طول شب، اسموتی ها تا پختن آن در نان، فقط راه های بی پای، برای استفاده از دانه چیا در رژیم غذایی روزانه وجود دارد.
2. تخم مرغ: تخم مرغ را می توان یک غذای کامل در نظر گرفت – تخم مرغ مملو از مواد مغذی است. همانطور که قبلا ذکر شد، تخم مرغ دارای چربی به نام اسید لینولئیک است که چربی شکم را هدف قرار می دهد. علاوه بر پروتئین، دارای مواد مغذی تقویت کننده متابولیسم مانند B6، B12، A، D، E و K است، جدا از اینکه منبع خوبی از فولات، کولین، لوتئین، کلسیم، آهن، فسفر، روی و چربی های سالم مانند است. اسیدهای چرب امگا 3.
3. آووکادو: یک منبع غنی از چربی سالم، آووکادو التهاب را کاهش می دهد، کلسترول LDL را کاهش می دهد، قند خون را تنظیم می کند، به سوزاندن چربی شکم کمک می کند و به فرآیند چربی سوزی کمک می کند.
4. ماست یون،: منبع خوبی از پروتئین، کلسیم، پروبیوتیک ها و همچنین چربی های سالم است. بنابراین، چهار ماده مغذی تقویت کننده کاهش وزن در یک محصول وجود دارد.
5. روغن نارگیل: این روغن سرشار از چربی اشباع شده است، اما همچنین دارای اسید لوریک با اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​است که باعث افزایش مصرف انرژی و سوزاندن کا،ی بیشتر می شود. چربی های سالم موجود در روغن نارگیل نیز با چربی شکم مبارزه می کند. به تنظیم قند خون و کاهش سطح انسولین کمک می کند و از افزایش ناگه، انسولین جلوگیری می کند. همانطور که همه ما می د،م انسولین یک هورمون تقویت کننده ذخیره چربی است و حساسیت به انسولین می تواند به کاهش وزن کمک کند.
6. کره بادام زمینی: کره بادام زمینی و بادام دارای پروتئین، فیبر و چربی های سالم هستند، اما کره بادام دارای درصد ویتامین، آهن و کلسیم کمی بیشتر از کره بادام زمینی است.
7. گردو: این آجیل خوشمزه غلظت اسیدهای چرب امگا 3 بیشتری نسبت به سایر مغزها دارد. سرشار از آنتی ا،یدان ها، چربی های سالم، پروتئین، باید این آجیل را در رژیم غذایی روزانه خود بگنج،د.
8. روغن زیتون: آیا می د،د روغن زیتون دارای آنتی ا،یدان هایی مانند اولئوکانتال و اولئوروپئین است که با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و التهاب را در بدن کاهش می دهد. روغن زیتون همچنین دارای اسیدهای چرب تک اشباع است که باعث سیری و افزایش متابولیسم می شود.
9. ماهی های چرب مانند سالمون: چربی های سالم و ویتامین D موجود در ماهی های چرب مانند سالمون، فرآیند چربی سوزی را تقویت می کند، چربی شکم را هدف قرار می دهد و متابولیسم را افزایش می دهد.
10. شکلات تلخ: خوردن چند مربع شکلات تلخ مانع از کاهش وزن شما نمی شود – در واقع، اسیدهای چرب تک اشباع شده در دسته «چربی سالم» قرار می گیرند که مصرف انرژی را افزایش می دهد، اشتها را کاهش می دهد و همچنین به کاهش استرس کمک می کند. .

به طور خلاصه، کربوهیدرات های بدی که به افزایش وزن کمک می کنند را حذف کنید و چربی های سالم را بازگرد،د. کارشناسان توصیه می کنند که در یک رژیم غذایی 2000 کا،ی حدود 20 گرم چربی اشباع شده داشته باشید و همچنین برای جذب در بدن به منبع چربی برای ویتامین A، D، E و K نیاز دارید. برای راهنمایی بیشتر در مورد کاهش وزن می تو،د دانلود کنید برنامه زیبایی Rati و در برنامه های غذایی مش، شوید.

12 روشی که شکلات تلخ می تواند به کاهش وزن کمک کند
روغن زیتون دقیقا چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟
منبع: https://makeupandbeauty.com/foods-healthy-،s-weight-loss/