10 مورد اساسی که باید در لیست خواربار آخر هفته خود داشته باشیداین دانش عمومی است که انتخاب نامن، رژیم غذایی و عدم تحرک بدنی دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی هستند و کار بر روی این عوامل می تواند منجر به کاهش وزن موفقیت آمیز شود. از بین این دو، باید به اصلاح رژیم غذایی اهمیت بیشتری داده شود، زیرا ایجاد یک محیط غذایی سالم باعث می شود چربی سوزی به طور موثرتری نسبت به ساعت های صرف شده در باشگاه انجام شود. نیازی به گفتن نیست که بدون حمایت از یک رژیم غذایی سالم، هیچ نتیجه ای وجود نخواهد داشت. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دسترسی بهتری به سوپرمارکت‌ها با غذای سالم و دسترسی محدود به فست فود دارند، رژیم‌های غذایی سالم‌تری دارند و سطح چاقی کمتری دارند. اکنون، اینجاست که انتخاب نوع من، خواربار نقش مهمی در کاهش وزن ایفا می کند، زیرا زم، که گزینه های غذایی مغذی محدود یا غیرقابل دسترس باشد، افراد ممکن است به مصرف غذاهای فرآوری شده و ناسالم که اغلب دارای کا،ی بالا، چربی های ناسالم و قندهای اضافه هستند متوسل شوند. و همه اینها منجر به افزایش وزن می شود. بنابراین، آ، هفته زمان خوبی برای پر ، مواد غذایی کل هفته است زیرا زمان کافی برای برنامه ریزی، ،ید و انتخاب گزینه های سالم تر برای کل هفته در اختیار دارید. وقتی غذای سالم به راحتی در خانه در دسترس باشد، ایجاد وعده‌های غذایی متعادل و مغذی آسان‌تر می‌شود و وسوسه خوردن میان‌وعده‌های ناسالم یا غذاهای ناسالم را که می‌توان به راحتی از طریق اپلیکیشن‌های تحویل غذا سفارش داد، کاهش می‌دهد. با انتخاب مواد غذایی سالم در آ، هفته، می‌تو،د به راحتی وعده‌های غذایی سالم را برای کل هفته آماده کنید و از اه، کاهش وزن در طول زمان حمایت کنید. برای کمک به شما در برنامه ریزی، لیستی از 10 مورد اساسی که باید در فهرست خواربار آ، هفته خود داشته باشید را آماده کرده ایم:

10 مورد اساسی که باید در لیست خواربار آ، هفته خود داشته باشید

1. سبزی های برگ دار:

پالک، متی، چاولای، د،ا، همه سبزی‌های برگ‌دار، کم کا،ی و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که به شما در تغذیه بدنتان کمک می‌کنند. بیشتر سبزی های برگدار را می توان به ،وان پرکننده پاراتاها، در کاری، سرخ ،ی ها، و به دال ها اضافه کرد تا غذاها مغذی تر شوند. به طور مشابه، کاهو را می توان به سالاد و ساندویچ اضافه کرد و حتی می تواند به ،وان یک بسته بندی عمل کند و جایگزینی سالم برای تورتیلا باشد.

2. کره های آجیل شیرین نشده:

کره بادام و بادام زمینی می تواند جایگزین اسپری های شکلاتی ناسالم (که بیشتر از شکر و روغن پالم تهیه می شود) شود. آنها را روی نان غلات کامل ،ید، به ،وان دیپ برای میوه ها (سیب، موز، چوب هویج)، برای افزودن خامه به اسموتی ها، به ،وان رویه های خوش طعم جو دوسر، برای تهیه میله های انرژی زا و به روش های دیگر. کره های آجیل تهیه شده از بادام و بادام زمینی منابع خوبی از پروتئین و چربی های سالم هستند، بنابراین پخش شکلات را دور بریزید و کره های آجیل شیرین نشده را به خانه بیاورید.

3. غلات کامل:

غلات کامل سرشار از فیبر رژیمی هستند که به وعده های غذایی شما حجیم می شود و باعث می شود برای مدت طول، تری احساس سیری کنید و احتمال پرخوری یا میان وعده های غذایی ناسالم را کاهش دهید. کارشناسان می گویند دریافت توصیه شده فیبر غذایی به کاهش وزن کمک می کند. علاوه بر این، جایگزینی غلات تصفیه شده با غلات کامل در رژیم غذایی می تواند مواد مغذی ضروری، فیبر و انرژی پایدار را در اختیار شما قرار دهد و در عین حال از تلاش های کاهش وزن شما حمایت کند. محصولات گندم کامل، کینوا، برنج قهوه ای، جو، ارزن مانند راگی، باجرا، کودو، پروسو، دم روباهی همگی خوب هستند و می توانند بخشی از لیست مواد غذایی آ، هفته شما باشند.

4. سبزیجات:

کلم بروکلی، گل کلم، هویج، لوبیا، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، خیار، قارچ، بادمجان، کدو تلخ، لیست سبزیجات غنی از مواد مغذی بی پایان است، بنابراین هر سبزی که می خواهید بخورید، آن را به لیست ،ید آ، هفته خود اضافه کنید. سبزیجات سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال‌های ضروری هستند که برای سلامتی حیاتی هستند. همچنین، کارشناسان پیشنهاد می کنند که با پر ، نیمی از بشقاب خود با سبزیجات، اطمینان حاصل کنید که مصرف مواد مغذی خود را به حدا،ر می رس،د. نکته اضافی: سعی کنید سبزیجات با رنگ های مختلف را برای دریافت انواع مواد مغذی انتخاب کنید.

5. پاپ کورن:

ذرت بو داده بدون هیچ گونه کره یا روغن اضافه شده یک میان وعده کم کا،ی است. شما می تو،د سه فنجان کامل پاپ کورن بخورید و در 100 کا،ی بم،د، این عالی نیست! پاپ کورن یک غلات کامل حاوی فیبر رژیمی است که همانطور که در بالا ذکر کردیم برای کاهش وزن مفید است. اما از بسته های آماده مایکروویو و کره ای که دارای کا،ی متراکم هستند و به راحتی در همه جا در دسترس هستند اجتناب کنید. در عوض دانه های ذرت را انتخاب کنید و آنها را بدون روغن یا فقط کمی روغن بپزید. این یک جایگزین سالم تر برای میان وعده های پرچرب مانند چیپس یا میان وعده های سرخ شده است.

6. ماست یون،:

نه انواع شیرین یا طعم دار، فقط ماست یون، ساده. ماست یون، به دلیل محتوای پروتئین بالا شناخته شده است. پروتئین یک درشت مغذی است که به افزایش سیری کمک می کند، باعث می شود برای مدت طول، تری احساس سیری کنید، و ماهیچه های بدون چربی را حفظ کرده و می سازد. پروتئین همچنین به کاهش هوس های ناسالم و پرخوری کمک می کند. ماست یون، همچنین دارای پروبیوتیک هایی است که به حفظ میکروبیوم روده سالم کمک می کند و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود.

7. تخم مرغ:

آنها منبع عالی و ارز، از پروتئین هستند. اول اینکه تخم مرغ مملو از پروتئین است که به شما کمک می کند برای مدت طول، تری احساس سیری کنید و وسوسه خوردن میان وعده های غذایی ناسالم را کاهش دهید. دوم، کا،ی نسبتاً کمی دارند، که آنها را به انتخاب خوبی برای یک وعده غذایی سیرکننده و در عین حال با کا،ی کنترل شده تبدیل می کند. سوم، تخم‌مرغ دارای مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌ا،یدان‌ها است که متابولیسم را افزایش می‌دهد و از سلامت کلی در زم، که در سفر کاهش وزن هستید حمایت می‌کند. اگر دوست ندارید آنها را به صورت آب پز یا همزده بپزید، این “7 روش ذکر شده تخم مرغ برای خوردن روزانه تخم مرغ” را بررسی کنید.

8. منابع گیاهی پروتئین:

ما در بالا به این موضوع اشاره کردیم که چگونه پروتئین یک درشت مغذی ضروری است که زم، که فردی در تلاش برای کاهش وزن است کمک زیادی می کند. مرغ، گوشت، ماهی همه منابع خوب پروتئین هستند. با این حال، اگر گیاهخوار هستید، پنیر، توفو، حبوبات (مانند نخود، لوبیا چشم بلبلی) همگی منابع گیاهی خوبی از پروتئین هستند. عدس مانند ماسور، تور، چانا دال، اوراد، مونگ، ارهر نه تنها منابع خوبی از پروتئین هستند، بلکه مواد مغذی ضروری مانند فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی را نیز فراهم می کنند. از آنجایی که آنها همه کاره هستند، می توان از آنها برای تهیه انواع دستور العمل های سنتی هندی استفاده کرد.

9. آجیل:

از افراط در خوردن یک مشت آجیل نترسید، زیرا آنها برای چنین میان وعده های شگفت انگیز و غنی از مواد مغذی هستند. پسته، گردو، بادام (بدون نمک) نیروگاه مواد مغذی مانند پروتئین، چربی های سالم، مواد معدنی ضروری هستند و به ،وان میان وعده های سالم مفید هستند. همچنین می‌توان آن‌ها را در یک کاسه بلغور جو دوسر، حتی برای تقویت مشخصات تغذیه‌ای ماست یون،، بر روی سالاد بریزید.

10. میوه:

آ،ین اما قطعا نه کم اهمیت ترین، میوه ها را به سبد ،ید خود اضافه کنید. میوه ها به طور طبیعی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی ضروری هستند. اجتناب از میوه ها فقط به دلیل داشتن قند طبیعی در آنها ایده خوبی نیست. ا،ر میوه ها سرشار از فیبر هستند که به روند کاهش وزن کمک می کند. در واقع، خوردن دو تا پنج وعده میوه در روز یک ایده عالی برای بالا نگه داشتن متابولیسم، سوزاندن چربی و تامین ویتامین ها و مواد مغذی ضروری بدن است. با این حال، برخی از میوه ها دارای شاخص گلیسمی بالاتری نسبت به بقیه هستند، بنابراین به سرعت هضم می شوند و قند خون را به شدت افزایش می دهند. هنگامی که مقدار زیادی گلوکز خون در گردش باشد، انسولین ذخیره چربی را تسهیل می کند. بنابراین، اگر به دنبال کاهش وزن هستید، میوه هایی با شاخص گلیسمی پایین انتخاب کنید تا در کمبود کا،ی باقی بم،د و به کاهش وزن ادامه دهید. برای کمک به شما، در اینجا لیستی از “17 بهترین میوه کم کا،ی برای کاهش وزن” آورده شده است.

به طور کلی، این فقط مواد غذایی نیست، شما همچنین باید بد،د که چقدر بخورید، چه زم، بخورید، و ،یبات من، برای کاهش وزن، و رژیم زیبایی راتی اینجا به شما کمک می کند! برنامه های رژیم غذایی Rati Beauty راهنمایی های ارزشمندی را در انتخاب انواع غذای من، و درک نحوه خوردن آنها در ،یب های من، ارائه می دهد. این برنامه های غذایی برای ترویج عادات غذایی سالم و حمایت از اه، کاهش وزن طراحی شده اند. با دنبال ، برنامه های رژیم غذایی راتی بیوتی، شما می تو،د در مورد کنترل سهم، غذاهای غنی از مواد مغذی و اهمیت یک رژیم غذایی متعادل بیاموزید. بنابراین، برای برنامه های رژیم لاغری خود در رژیم زیبایی راتی مش، شوید.

7 روش برای خوردن روزانه تخم مرغ با استناد به تخم مرغ
19 میوه غنی از آب برای کاهش وزن
منبع: https://makeupandbeauty.com/must-have-weekend-grocery-list/