5 بهترین پودر پروتئین گیاهی برای جایگزینی پروتئین آب پنیرپروتئین یک ماده مغذی ضروری برای بدن انسان است و می تواند نقش مهمی برای ،، که به دنبال کاهش وزن به شیوه ای سالم هستند ایفا کند. پروتئین با افزایش سیری و سیری، افزایش متابولیسم، ساخت ماهیچه ها و بهبود سلامت کلی از کاهش وزن سالم حمایت می کند. مصرف پودر پروتئین، به ویژه برای افرادی که ورزش می کنند، راه خوبی برای افزایش مصرف پروتئین برای کمک به ریکاوری، ترمیم و ساخت عضلات است. پودرهای پروتئین آب پنیر زیادی در بازار موجود است، اما افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز/آ،ژی به لبنیات و افرادی که از سبک زندگی گیاهخواری پیروی می کنند، پودرهای پروتئین گیاهی جایگزین خوبی هستند. لازم به ذکر است که تنها تکیه بر پودر پروتئین ممکن است برای کاهش وزن موثر کافی نباشد. شما باید از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید که بدون به خطر انداختن تغذیه شما را دچار کمبود کا،ی کند، به ،وان مثال، برنامه های رژیم غذایی در اپلیکیشن زیبایی راتی، تنها در 6 هفته نتایج قابل مشاهده ای را در بدن به ارمغان می آورد. اگر به سراغ پودرهای پروتئین گیاهی برگردیم، من، برای ،، که رژیم‌های گیاه‌خواری، وگان یا بدون لبنیات دارند، این‌ها چند گزینه خوب برای امتحان هستند:

5 پودر پروتئین گیاهی برای جایگزینی پروتئین آب پنیر

1. پروتئین نخود: پروتئین نخود از نخود زرد است،اج می شود و منبع عالی پروتئین آسان هضم، آهن است و می توان آن را به اسموتی، پنکیک، سوپ، بلغور جو دوسر، فرنی و حتی هنگام ورز دادن خمیر چاپاتی اضافه کرد. پروتئین نخود همچنین سرشار از اسیدهای آمینه ضروری، به ویژه لیزین است که می تواند در برخی منابع پروتئین گیاهی دیگر محدود شود. شما می تو،د تا 15 گرم پروتئین در 100 گرم پروتئین نخود دریافت کنید. همچنین بخو،د: “کدام پروتئین برای کاهش وزن ،ن مفید است – کشک یا نخود؟”

2. پروتئین برنج: پروتئین برنج از برنج قهوه ای تهیه می شود و یکی دیگر از گزینه های خوب برای پروتئین گیاهی است. همچنین به راحتی قابل هضم است و حاوی مواد مغذی مانند ویتامین B، E و مواد معدنی مانند منیزیم و روی است. از یک وعده پودر پروتئین برنج قهوه ای می تو،د تا 12 گرم پروتئین دریافت کنید.

3. پروتئین شاهدانه: پروتئین شاهدانه از دانه های شاهدانه به دست می آید و منبع خوبی از پروتئین، فیبر، چربی های سالم و همچنین آنتی ا،یدان ها است. پروتئین شاهدانه دارای 9 اسید آمینه ضروری و همچنین مواد مغذی مانند منیزیم، آهن و روی است. پروتئین شاهدانه ممکن است حاوی حدود 10 تا 15 گرم پروتئین در هر وعده 30 گرم باشد. پودر پروتئین کنف را می توان در شیک، اسموتی، فرنی، پنکیک و همچنین برای تهیه میله های پروتئینی خانگی قرار داد.

4. پروتئین سویا: مطالعاتی وجود دارد که به تأثیر پروتئین سویا در کاهش تجمع چربی بدن و بهبود مقاومت به انسولین اشاره دارد. پروتئین سویا ایزوله نیز می تواند با عدم تعادل هورمونی. منبع خوبی از پروتئین، فیبر و سایر مواد مغذی است، اما در عین حال، سویا یک آ،ژن رایج است و بنابراین، قبل از گنجاندن آن در رژیم غذایی، مشورت با پزشک توصیه می شود. می تو،د پروتئین سویا را به آب میوه ها، اسموتی ها، میله های پروتئینی خانگی، سوپ ها و غیره اضافه کنید. برخی از پودرهای پروتئین سویا با کیفیت خوب ممکن است تا 27 گرم در هر وعده 30 گرمی داشته باشند.

5. پودر پروتئین مخلوط: بزرگترین مشکل پودرهای پروتئینی گیاهی این است که آنها هستند
تمام اسیدهای آمینه ضروری را تامین نمی کند و به همین دلیل است که برخی از پودرهای پروتئین گیاهی از ،یب چندین منبع پروتئین گیاهی مانند نخود، برنج، شاهدانه و حتی تخمه کدو و آفتابگردان ساخته می شوند تا اسید آمینه کامل تری ایجاد کنند. مشخصات و منبع کاملی از پروتئین را فراهم می کند. شما می تو،د تا 30 گرم پروتئین در هر وعده دریافت کنید و پودر پروتئین مخلوط را می توان در اسموتی، سوپ، پودینگ چیا، پنکیک و غیره استفاده کرد.

به طور خلاصه، هنگام انتخاب پودر پروتئین گیاهی، بر،ب‌ها را بخو،د و از برندهای معتبری انتخاب کنید که از حداقل پردازش استفاده می‌کند و از شکر، طعم مصنوعی و رنگ‌های اضافه خودداری کنید. پودرهای پروتئین موجود در راهروهای سوپرمارکت را انتخاب نکنید، با متخصصان تغذیه در Rati Beauty مشورت کنید تا بد،د کدام پودر پروتئین به شما کمک می کند به اه، کاهش وزن خود برسید.

کدام پروتئین برای کاهش وزن ،ن مفید است – کشک یا نخود؟
4 بهترین منبع پروتئین از بخش منجمد فروشگاه مواد غذایی
منبع: https://makeupandbeauty.com/plant-based-protein-powders/