5 دلیل اصلی برای دشوار شدن کاهش وزنبرای کاهش وزن موفقیت آمیز، پیروی از یک برنامه غذایی سالم، فعالیت بدنی بیشتر، کمبود کا،ی و اجرای تکنیک های موثر مهم است. اگرچه این روند می تواند تدریجی باشد و ممکن است هفته ها و ماه ها طول بکشد، اما پایبندی به برنامه غذایی و گنجاندن فعالیت بدنی در برنامه روزانه خود (به سادگی پیاده روی سریع) نتایجی را به همراه خواهد داشت. در این مقاله، 5 دلیل اصلی که چرا کاهش وزن دشوار می‌شود و برخی از اشتباهاتی که می‌توانند تلاش‌های کاهش وزن را برای برخی افراد مختل کنند، بررسی خواهیم کرد.

5 دلیل اصلی برای دشوار شدن کاهش وزن

1. از دست دادن تمرکز، انگیزه و ثبات: با انگیزه ماندن کلید موفقیت در سفر طول، کاهش وزن است. مهم است که ذهن خود را در طول فرآیند متمرکز نگه دارید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که به فواید شگفت‌انگیز کاهش وزن و پس از رسیدن به هدف خود نگاه کنید. به ،وان مثال، لاغری به شما این امکان را می‌دهد که تقریباً هر چیزی را که می‌خواهید بپوشید، بدون اینکه گزینه‌های خود را به بخش‌های «سایز بزرگ» محدود کنید. علاوه بر این، می تو،د منتظر خواب بهتر و سطوح انرژی تجدید شده باشید. کاهش وزن همچنین می تواند با تشویق شما به خوردن سالم تر، قدرت، اعتماد به نفس و سلامت کلی شما را افزایش دهد. با وجود فواید بسیار زیادی که باید به دست آورید، بسیار مهم است که دلایل خود را برای کاهش وزن بیابید و برای دستیابی به آنها با عزم و تمرکز تلاش کنید. وقتی صحبت از ورزش می شود، بسیاری آن را یک تنبیه می دانند و پس از چند روز علاقه خود را از دست می دهند. ثبات کلیدی است، بنابراین سعی کنید با برنامه ریزی منظم تمرینات در تقویم خود و متعهد شدن به آنها، ورزش را به یک عادت تبدیل کنید. رفتن به باشگاه یا گذراندن ساعت‌ها برای انجام تمرینات هوازی ضروری نیست – پیاده‌روی سریع، یوگا، رقص، یافتن فعالیتی که از آن لذت می‌برید و همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا با انگیزه و درگیر کارهای روزمره خود باشید. بنابراین، روی هدف خود تمرکز کنید، با انگیزه و پایدار بم،د تا به آنچه می خواهید برسید. همچنین بخو،د: “14 قانون کاهش وزن که در عوض باعث افزایش وزن شما می شود.”

2. ورزش بیشتر بدون پیروی از یک برنامه غذایی: اگر سالم و تمیز غذا نمی خورید، حقیقت زشت این است که هرگز نمی تو،د وزن کم کنید. رژیم غذایی نقش بزرگتر و مهم تری را در مقایسه با ورزش ایفا می کند، زیرا شما می تو،د به طور متوسط ​​70 تا 80 دقیقه را در باشگاه بگذر،د و می تو،د به همان میزان کا،ی در آن بازه زم، بسوز،د. پیروی از یک برنامه کمبود کا،ی در حالی که از غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی استفاده می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید و ورزش، تلاش شما را تکمیل و تقویت می‌کند. شما می تو،د چنین برنامه های رژیم غذایی را در برنامه زیبایی Rati. برای جزئیات بیشتر اپلیکیشن Rati Beauty را دانلود کنید.

3. وابستگی به کاردیو به تنهایی به شما کمک نمی کند به هدف خود برسید: بسیاری از مردم این فرض اشتباه را دارند که انجام تمرینات هوازی تنها راه لاغری است، اما ممکن است به تنهایی برای ایجاد ،ری کا،ی مورد نیاز برای وزن قابل توجه کافی نباشد. ضرر – زیان. ایجاد ،ری کا،ی قابل توجه برای کاهش وزن ضروری است و این ممکن است به چیزی بیش از تمرینات هوازی نیاز داشته باشد. اگر بدون تمرینات مقاومتی بیش از حد کاردیو انجام دهید، ممکن است توده عضل، را نیز از دست بدهید. ماهیچه به حفظ متابولیسم قوی کمک می کند و کا،ی زیادی می سوزاند و از دست دادن آن می تواند کاهش وزن را سخت تر کند. بنابراین، تمرینات مقاومتی را نیز انجام دهید، زیرا می تواند متابولیسم شما را ساعت ها بعد از تمرین افزایش دهد. این به دلیل ترمیم و رشد فیبرهای عضل، است. هرچه عضله بیشتری داشته باشید، در زمان استراحت کا،ی بیشتری می سوز،د. نکته قابل توجه، حتی فعال بودن بدنی در طول روز نیز معجزه می کند و کا،ی قابل توجهی نسبت به چند دقیقه تمرین هوازی می سوزاند.

4. خوردن غذای خارج از خانه بیشتر از غذاهای خانگی: زمان بیشتری را به تهیه غذا در خانه بجای ،ید از رستوران اختصاص دهید، زیرا خوردن بیشتر غذای بیرون می تواند بر اه، کاهش وزن شما تأثیر منفی بگذارد. وعده های غذایی رستوران و فست فود اغلب بزرگتر از چیزی است که معمولاً در خانه می خورید، و این وعده های بزرگتر می توانند کا،ی بیشتری نسبت به نیاز شما داشته باشند. وقتی بیرون غذا می خورید، کنترل کمی روی موادی که وارد غذا می شوید ندارید، و رستوران ها اغلب موادی مانند کره، روغن و نمک را برای افزایش طعم غذاهایشان اضافه می کنند. این افزودنی ها می توانند کا،ی اضافی و چربی های ناسالم را به وعده غذایی شما اضافه کنند و کاهش وزن را دشوارتر کنند. بنابراین، دفعات غذا خوردن را در خارج از منزل کاهش دهید، و به سراغ غذاهای خانگی بیشتری بروید، برنامه های غذایی را بررسی کنید تا غذاهایی را که به راحتی می تو،د در عرض چند دقیقه طبخ کنید پیدا کنید – همه آنها در مورد ایجاد عادات غذایی سالم تر و پیروی از آن هستند. تا آ، عمرت.

5. تسلیم شدن در برابر وسوسه ها: هیچ بهانه ای وجود ندارد! در کالج/کار/رویدادها/ مهم، ها/ عملکردها/ گردهمایی ها، ممکن است وسوسه های زیادی وجود داشته باشد، اما شما باید در مقابل آن وسوسه ها مقاومت کنید و باید روی هدف خود تمرکز کنید. غذاهای وسوسه انگیز مانند تنقلات و دسرهای پرکا،ی می توانند به سرعت کا،ی اضافی اضافه کنند و حفظ کمبود کا،ی را دشوار کنند. مقاومت در برابر این وسوسه ها به شما کمک می کند از مصرف بیش از حد کا،ی جلوگیری کنید و در مسیر اه، کاهش وزن خود بم،د. وسوسه اغلب زم، به وجود می آید که استرس، بی حوصلگی یا احساساتی هستیم – بنابراین راه حل های موثری برای مق، با چنین موقعیت هایی پیدا کنید. مقاومت در برابر وسوسه برای کاهش وزن بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند کمبود کا،ی را حفظ کنید، اراده و خودکنترلی ایجاد کنید، غذا خوردن احساسی را کاهش دهید، انتخاب های غذایی سالم تر را تشویق کنید و اعتماد به نفس را افزایش دهید. البته، شما می تو،د هر هفته یک غذای تقلب بخورید که در آن غذای مورد علاقه خود را بدون هیچ احساس گناهی میل کنید و همچنان به وزن هدف خود برسید.

مهمتر از همه، اگر از یک برنامه خواب من، پیروی کنید، هیچ تغییری در وزن مشاهده نمی کنید. هر فرد حداقل به 7 تا 8 ساعت خواب در هر شب نیاز دارد و این برای افرادی که به شدت در تلاش برای کاهش وزن هستند، بیشتر است. مطالعات نشان داده است افرادی که موفق به خواب 7 ساعت یا بیشتر می شوند نسبت به افرادی که این کار را نمی کنند به سرعت وزن خود را کاهش می دهند. این به این دلیل اتفاق می افتد که کمبود خواب باعث افزایش هورمون های گرسنگی و استرس می شود، متابولیسم را کاهش می دهد و تجمع چربی در ناحیه شکم را تشویق می کند. شما می تو،د همه چیز را به درستی انجام دهید، اما اگر بدن خود را از استراحت و خواب با کیفیت محروم کنید، فرآیند چربی سوزی به طور موثر انجام نمی شود. بنابراین، اگر می خواهید به زودی به وزن هدف خود برسید، خواب با کیفیت را اولویت اصلی خود قرار دهید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا دلایلی را که مانع پیشرفت کاهش وزن شما می شوند، شناسایی کنید تا بتو،د به طور موثر وزن خود را کاهش دهید و تن، اندام خود را حفظ کنید.

14 قانون کاهش وزن که در عوض باعث افزایش وزن شما می شود
8 روش شگفت انگیز که فست فود باعث افزایش وزن شما می شود
منبع: https://makeupandbeauty.com/reasons-weight-loss-difficult/