5 قانون برای وزن کردن خود در سفر کاهش وزنترازو این قدرت را دارد که یا متحد یا دشمن شما در سفر کاهش وزن شما شود. علیرغم اینکه فقط با سالاد زنده می مانند و در ورزشگاه عرق می کنند، برخی از افراد ممکن است در مواجهه با اعداد زیاد در ترازو احساس ناامیدی کنند. علیرغم تلاش قابل توجه، برخی احساس می کنند که ترازو از تکان خوردن امتناع می ورزد و این باعث می شود که باور کنند که سرنوشت آنها اضافه وزن باقی مانده است. این احساس ناامیدی می تواند آنقدر طاقت فرسا باشد که آنها به طور کامل از اه، کاهش وزن خود دست بکشند. ترازو ابزار مهمی برای ،ی است که سعی دارد مقدار قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهد تا پیشرفت را با دقت بررسی کند، بنابراین این مقاله شما را در مورد 5 قانون هنگام وزن ، برای جلوگیری از ناامیدی آگاه می کند.

5 قانون برای وزن ، خود در سفر کاهش وزن

1. هر روز خود را وزن نکنید:

توصیه می شود هر روز خود را وزن نکنید. همانطور که افزایش وزن یک شبه اتفاق نمی افتد، انتظار تغییرات چشمگیر هر بار که روی ترازو می روید غیرواقعی است. ایستادن مکرر روی ترازو و ندیدن تغییرات فوری می تواند منجر به ناامیدی و حتی بی انگیزگی شود. مهم است که بد،م پیشرفت کاهش وزن می تواند از روز به روز به دلیل طیفی از عوامل مانند احتباس آب، حرکات روده و زمان روز متفاوت باشد. بنابراین، توصیه می‌شود که به‌جای روزانه وزن خود را به صورت هفتگی انجام دهید، زیرا این کار می‌تواند ارزیابی دقیق‌تر و با بار هیج، کمتری از پیشرفت ارائه دهد. کارشناسان توصیه می کنند که وزن را به یک بار در هفته، احتمالاً در پایان هر هفته محدود کنید.

2. وزن خود را در ترازوهای مختلف بررسی نکنید:

ترازوهای توزین می توانند از نظر دقت و کالیبراسیون متفاوت باشند، که می تواند منجر به تغییرات در قرائت شود. در نتیجه، توصیه می شود برای اندازه گیری پیشرفت کاهش وزن به طور مداوم از یک ترازو استفاده کنید. این تضمین می‌کند که اندازه‌گیری‌ها تحت شرایط ثابت انجام می‌شوند و هر گونه نوسان در وزن بیشتر منع،‌کننده تغییرات واقعی وزن بدن است، نه اختلاف بین ترازو. استفاده از مقیاس های متعدد می تواند منجر به سردرگمی و خواندن نادرست شود و ردیابی پیشرفت و دستیابی به اه، کاهش وزن را به طور موثر دشوار کند. بنابراین، انتخاب یک ترازو قابل اعتماد و دقیق و استفاده مداوم از آن برای نتایج دقیق و ثابت ضروری است.

3. خودتان را روی ،هایتان وزن نکنید:

تغییرات هورمونی در طول چرخه قاعدگی می تواند باعث نوسانات وزن به دلیل احتباس آب، نفخ و عوامل دیگر شود. در نتیجه، توصیه می شود از وزن ، خود در طول چرخه قاعدگی برای جلوگیری از افزایش کاذب خوانش ها اجتناب شود. نوسانات هورمونی در طول چرخه قاعدگی می تواند منجر به افزایش تولید استروژن و پروژسترون شود که می تواند باعث شود بدن آب بیشتری نسبت به معمول نگه دارد. این می تواند منجر به افزایش موقت وزن شود که منع، کننده تغییرات واقعی وزن بدن نیست. علاوه بر این، نفخ و مشکلات گوارشی نیز در طول قاعدگی رایج است که می تواند بیشتر به نوسانات وزن کمک کند. صبر ، تا پایان چرخه قاعدگی برای وزن ، می تواند معیار دقیق تری از پیشرفت واقعی کاهش وزن باشد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که نوسانات وزن در طول چرخه قاعدگی طبیعی است و ،وماً نشان دهنده عدم پیشرفت در تلاش برای کاهش وزن نیست.

4. وزن آب را با وزن واقعی اشتباه نگیرید:

ترازو می‌تواند معیاری کلی از کاهش وزن کلی ارائه دهد، اما ممکن است به دلیل عواملی مانند وزن آب و احتباس آب، افزایش وزن موقت را در نظر نگیرد. بنابراین، توصیه می‌شود پس از مصرف غذاهای پر سدیم یا کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده، یا پس از یک شب کم خوابی از وزن ، خودداری شود، زیرا همه اینها می‌تواند به افزایش موقت وزن کمک کند. مصرف زیاد سدیم و کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند باعث حفظ آب در بدن شود که منجر به افزایش وزن کلی می شود که منع، کننده تغییرات واقعی در ،یب بدن نیست. به طور مشابه، کمبود خواب یا خواب بی کیفیت می تواند بر سطح هورمون ها تأثیر بگذارد و به دلیل احتباس آب منجر به افزایش موقت وزن شود. توجه به این نکته ضروری است که نوسانات موقت وزن به دلیل وزن آب یا احتباس آب ،وماً نشان دهنده عدم پیشرفت در تلاش های کاهش وزن نیست. تمرکز بر عادات سالم ثابت، مانند ورزش منظم و یک رژیم غذایی متعادل، ضروری است، به جای اینکه صرفاً به مقیاس خو، برای سنجش پیشرفت تکیه کنید.

5. سایر علائم کاهش وزن را نادیده نگیرید:

اذعان به این واقعیت مهم است که ترازو تمام شاخص های پیشرفت کاهش وزن، مانند تغییر در دور کمر یا افزایش سطح انرژی را نشان نمی دهد. بنابراین، تمرکز بر سایر اقدامات غیرمقیاسی که می‌توانند پیشرفت را نشان دهند و این پیروزی‌ها را جشن بگیرند، برای تقویت اعتماد به نفس و انگیزه برای دستیابی به نسخه سالم‌تر از خود، ضروری است. افزایش سطح انرژی، بهبود کیفیت و کمیت خواب، کاهش دور کمر/ران/ران، تن، راحت‌تر لباس‌ها، کاهش میل به غذاهای ناسالم، بهبود خلق و خو و افزایش اعتماد به نفس برخی از پیروزی‌های غیرمقیاس هستند که نباید نادیده بگیرید.

همچنین، ترازو خود را روی زمینی ناهموار قرار ندهید زیرا خوانش صحیح را برای شما فراهم نمی کند. ترازو را روی زمینی سفت و هموار قرار دهید تا اعداد من، را بدست آورید. مهمتر از همه، برای کاهش وزن موفقیت آمیز، این را بررسی کنید برنامه های رژیم غذایی در برنامه زیبایی راتی، و به چالش S،d ​​Slim که از 1 می 2023 شروع می شود بپیوندید.

8 راه برای افزایش اعتماد به نفس در کاهش وزن
10 نکته کاهش وزن که باید کاملا بد،د
منبع: https://makeupandbeauty.com/rules-weighing-weight-loss-journey/