6 اشتباه کوچک که کاهش وزن شما را کند می کندآیا از اینکه حتی پس از تلاش زیاد، به کارگیری نیروی اراده زیاد، پیروی از رژیم غذایی به T و تبدیل شدن به یک موش ورزشگاه ناامید شده اید – به نظر می رسد هیچ چیز کمکی نمی کند، حداقل کاهش اعداد روی ترازو. ممکن است چند اشتباه شما را از دستیابی به موفقیت باز دارد – از امتحان ، هر ابر غذای دیگری که ادعا می‌کند یک گلوله نقره‌ای برای از بین بردن چربی اضافی است گرفته تا حذف گروه‌های اصلی غذایی، یا ممکن است بیش از یک مورد وجود داشته باشد. حتی اگر همه چیز را سالم می خورید و به طور مداوم ورزش می کنید، این 6 اشتباه کوچک می تواند اه، کاهش وزن شما را ،اب کند.

اشتباهات کوچکی که کاهش وزن شما را کند می کند

1. اضافه ، بیش از حد روغن به وعده های غذایی: ما هندی ها دوست داریم کاری تند و روغنی باشد. همه ما تا به حال می د،م که چگونه تغییر روغن پخت و پز می تواند یک تغییر در کاهش وزن باشد. حتی با سالم ترین روغن ها، کاهش مقدار روغن در حین پخت و پز بسیار مهم است. روغن زیتون، روغن زیتون، کره، روغن نارگیل دارای چربی های سالم هستند اما کا،ی متراکم دارند و در پایان روز باعث افزایش کا،ی می شوند. مثلا 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون 119 کا،ی دارد! و اگر بیش از حد روغن اضافه کنید، حفظ ،ری کا،ی دشوار خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که کاهش مقدار روغن در طول فرآیند پخت به کاهش کا،ی بسیار کمک می کند.

2. کا،ی چشم: ما تمایل داریم که مقدار کا،ی موجود در غذا را دست کم بگیریم، وقتی به مقدار آن توجه می کنیم. زم، که تازه شروع کرده اید، به جای توجه به مقدار و کا،ی، غذا را همانطور که در برنامه غذایی ذکر شده است وزن کرده و اندازه بگیرید. زیرا بدون اندازه گیری، ممکن است کا،ی بسیار بیشتری مصرف کنید.

3. کم مصرف ، آب: این موضوعی است که بحث داغی دارد – اگر آب گرم برای کاهش وزن بهتر از آب سرد است. مهم نیست که درجه حرارت چقدر باشد، به یاد داشته باشید که خود را هیدراته نگه دارید، متخصصان می گویند، حداقل 8 لیوان آب در روز از کم آبی بدن جلوگیری می کند و به عملکرد روان همه سیستم های فیزیولوژیکی بدن کمک می کند. کم آبی می تواند ناراحتی های زیادی را در بدن ایجاد کند، از جمله سردرد، سبکی سر، فشار خون پایین، اما اگر قبلا نمی دانستید، می تواند سیگنال های گرسنگی را ارسال کند و باعث شود بیشتر بخورید! هنگامی که بدن ما کم آب می شود، بدن نمی تواند به وضوح بین سیگنال های گرسنگی و تشنگی تمایز قائل شود و اغلب به جای نوشیدن یک لیوان آب، تمایل به خوردن میان وعده های ناسالم برای مهار گرسنگی داریم. متخصصان می گویند ارتباط قوی بین کم آبی و افزایش وزن وجود دارد، زیرا کمبود آب باعث خستگی و خستگی می شود و برای اینکه سریع انرژی را دوباره پر کنیم، ترجیح می دهیم چیزی با کا،ی بخوریم تا انرژی بیشتری دریافت کنیم. آب ا،یر زندگی است، نوشیدنی بدون کا،ی که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد، به دفع سموم و همچنین جذب مواد مغذی به بدن کمک می کند و حتی اگر احساس تشنگی نمی کنید، نوشیدن آب را در فواصل منظم فراموش نکنید.

4. به دنبال همه چیز “کم چرب” باشید: این یک تصور غلط بزرگ است که همه چربی ها ناسالم هستند و حذف هر چیزی که “چربی” در آن وجود دارد منجر به افزایش سریع وزن می شود. بنابراین، در تلاش برای کاهش وزن سریع، ما تمایل داریم به دنبال چیزهای “کم چرب” باشیم. اما گزینه‌های غذایی کم‌چرب ممکن است دارای مقدار غیرعادی قند اضافه شده باشند تا طعم ملایم را پس از پاره ، محتوای چربی جبران کند. قبل از اینکه نسخه «کم چرب» چیزی را انتخاب کنید، برای از بین بردن قند اضافه شده، فهرست مواد تشکیل دهنده را مرور کنید.

5. خوردن بیش از حد غذاهای سالم و کمبود کا،ی: بدون شک بلغور جو دوسر، کلم پیچ، آووکادو، دانه های چیا، بادام، کره بادام زمینی، میوه ها همه مواد غذایی سالم هستند و در نتیجه برای کاهش وزن مفید هستند، اما همه آنها هنوز کا،ی دارند که در پایان روز جمع کنید. فقط به این دلیل که سالم است، هنوز نمی تو،د آنها را پرخوری کنید – همیشه کنترل وعده غذایی را انجام دهید، برای حفظ کمبود کا،ی برای سوزاندن چربی اضافی، خوردن آگاهانه را تمرین کنید.

6. عدم ایجاد تغییر در شیوه زندگی: اشتباه نکنید، کاهش وزن به م،ای «کا،ی کمتر در مقابل دریافت کا،ی بیشتر» نیست. شما باید یک سبک زندگی فعال داشته باشید، استرس را کاهش دهید، ۷ ساعت یا بیشتر بخوابید و از سبک زندگی بی تحرک خارج شوید. نیازی به ذکر نیست، افرادی که رژیم غذایی دارند، سبک زندگی کم تحرک و پر استرسی را دنبال می کنند، کاهش وزن را یک کار دشوار می دانند.

به طور خلاصه، واضح است که کم خوردن یا ورزش بیش از حد تمام چربی اضافی را نمی سوزاند، شما باید تغییرات کوچکی را در اینجا و آنجا ایجاد کنید. همچنین، اگر کاهش وزن در ذهن شماست، رژیم غذایی بهتر از آن وجود ندارد رژیم غذایی راتی بیوتی برای از دست دادن پوند اضافی و از دست دادن اینچ از کمر نیز.

آیا نوشیدن آب داغ به کاهش وزن کمک می کند؟
8 غذای کم کا،ی اما سالم نیستند
منبع: https://makeupandbeauty.com/small-mistakes-slow-down-weight-loss/