6 راه برای غلبه بر احساس گناه پس از خوردن یک غذای تقلباحساس ناامید شدن، نشان ندادن قدرت اراده با غذا، و ناتو، در مقاومت در برابر غذایی که در برنامه غذایی نبود، احساس رایجی است که رژیم گیرندگان پس از خوردن غذای تقلب تجربه می کنند. همچنین، نگر، بیش از حد در مورد اثرات منفی بالقوه ای که چیت میل ممکن است بر روی ترازو داشته باشد، می تواند سطح استرس را افزایش دهد (هورمون استرس کورتیزول اشتها را افزایش می دهد و ذخیره چربی را افزایش می دهد). افرادی که در طول هفته به رژیم غذایی خود به شدت پایبند هستند، مشتاقانه منتظر خوردن غذای مقصر هستند، اما به محض اینکه غذای تقلبی «تمام شد و گرد و غبار» با آن پاک شد، معمولاً به دلیل اینکه نگهبانان را ناامید کرده‌اند، کا،ی‌ها را شمارش نکرده‌اند، قدرت اراده خود را برای کاهش کل غذای خوشمزه از دست داده‌اند، احساس گناه و وحشتناکی می‌کنند. اما نگران نباشید، نیازی به عذرخواهی بعد از خوردن دلتان نیست. تنها در صورتی احساس گناه کنید که غذای تقلب به «روز تقلب» و سپس به یک آ، هفته تقلب تبدیل شود! بزرگترین خطر تسلیم شدن به “نگرش همه یا هیچ” و سقوط کامل از واگن است. اگر بعد از خوردن یک تقلب مقوی احساس می کنید به حالت اول برگشته اید، این مقاله برای شما من، است! درباره 6 راه برای غلبه بر احساس گناه پس از خوردن غذای تقلب بخو،د.

راه هایی برای جلوگیری از احساس گناه بعد از تقلب

1. غذای تقلب را از قبل برنامه ریزی کنید:

برنامه ریزی از قبل برای چیت میل فواید زیادی دارد. باور کنید، تقلب های برنامه ریزی شده آرامش شما را از بین نمی برد. بدون تقلب های برنامه ریزی شده، ممکن است تسلیم هوس ها شویم یا به طور تکانشی افراط کنیم، که می تواند منجر به پرخوری و احساس گناه شود. تقلب های برنامه ریزی شده می تواند به افراد کمک کند تا انتخاب های کنترل شده تری داشته باشند. همچنین، دانستن اینکه یک وعده غذایی تقلب برنامه ریزی شده در راه است، می تواند به ،وان انگیزه ای برای ادامه برنامه غذایی عمل کند، زیرا پاداشی را فراهم می کند که پس از پایبندی مداوم به یک رژیم غذایی منتظر آن باشید. احساس گناه وقتی بیشتر است که بخشی از برنامه نباشد، اما وقتی برنامه ریزی شده باشد، می د،د که قرار است زیاده روی کنید و اشکالی ندارد زیرا قرار است با وعده غذایی بعدی به مسیر خود برگردید.

2. راه رفتن بعد از یک غذای تقلب باعث تقویت ذهنیت مثبت می شود:

قدم زدن یا پیاده روی کوچک بعد از یک تقلب، راه خوبی برای از بین بردن تمام احساسات منفی، تردیدها و گناه است. هر نوع فعالیت بدنی و ورزش، حتی پیاده روی سریع باعث ترشح اندورفین می شود که به طور طبیعی خلق و خو را بالا می برد و احساس بهتری در شما ایجاد می کند. از آنجایی که پیاده روی نیز نوعی ورزش است، می تو،د مقداری کا،ی نیز بسوز،د! اینجا یک وضعیت برد-برد است.

3. درک کنید که غذای تقلب فقط به نفع شماست:

متخصصان می گویند زم، که در طول پروسه رژیم غذایی کا،ی را کاهش می دهید، بدن سعی می کند با کاهش سرعت متابولیسم، خود را برای صرفه جویی در انرژی تنظیم کند و چربی های ذخیره شده را محکم تر نگه دارد. در طی یک دوره زم،، افراد به فلاتی برخورد می کنند که در آن متابولیسم آهسته خلاص شدن از شر وزن اضافی را به راحتی مانند قبل دشوار می کند. اینجا جایی است که یک غذای تقلب می تواند به تنظیم مجدد متابولیسم کمک کند، با فریب دادن بدن به این باور که غذا دوباره در دسترس است و ادامه چربی سوزی مشکلی ندارد. در واقع، مطالعات نشان می دهد که پس از یک تقلب، بدن متابولیسم خود را افزایش می دهد و باعث می شود شما سریعتر کا،ی بسوز،د. همچنین، به ،وان انگیزه خوبی برای پایبندی به رژیم غذایی خود برای کل هفته عمل می کند. بدون تقلب در رژیم غذایی خود، به احتمال زیاد دچار وسوسه و هوس خواهید شد. همچنین بخو،د: “چگونه متابولیسم خود را برای تسریع کاهش وزن افزایش دهیم.”

4. افرادی را که با موفقیت وزن کم کرده اند دنبال کنید:

راتی که تقریباً 30 کیلوگرم از وزن خود را از دست داده است، طرفدار این است که یک بار در هفته به خوردن تقلب بپردازید. او نه تنها توانسته است مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست بدهد، بلکه با پیروی از برنامه های رژیم غذایی آن را نیز حفظ کرده است. اپلیکیشن زیبایی راتی، که در آن غذای تقلب بخشی از برنامه است. دنبال کن راتی در اینستاگرام برای ایده های غذای تقلب خوشمزه

5. این واقعیت که یک شبه وزن اضافه نمی کنید:

یک دستورالعمل تقریبی در کاهش وزن وجود دارد که برای کاهش 1 کیلوگرم چربی، باید تقریباً 3500 کا،ی بسوز،د. با همین منطق، برای به دست آوردن 1 کیلوگرم چربی، باید 3500 کا،ی مصرف کنید و برای یک فرد معمولی، مصرف 3500 کا،ی در یک وعده غذایی کاملاً ممکن نیست. بنابراین، اگر ترازو فقط چند ساعت بعد از آن غذا یک جهش بزرگ نشان دهد، به احتمال زیاد به دلیل محتوای نمک زیاد در وعده غذایی، احتباس آب است. فقط این را در نظر داشته باشید – یک شبه وزن اضافه نمی کنید و یک شبه وزن کم نمی کنید. بنابراین، با یک وعده غذای تقلب، یک شبه 5 کیلوگرم وزن اضافه نمی کنید.

6. به یاد داشته باشید که این یک وعده غذایی پاداش است:

آن را به‌،وان یک وعده غذایی پاداش در نظر بگیرید – به‌خاطر اینکه به رژیم غذایی خود پایبند هستید، برای اینکه سخت روی خودتان کار می‌کنید و تسلیم وسوسه‌ها و هوس‌های روزانه نمی‌شوید، به خودتان می‌دهید. بنابراین، شما سزاوار این غذا هستید و حق دارید بدون احساس گناه از آن لذت ببرید.

به طور خلاصه، بهتر از شما احساس گناه نکنید، وعده غذایی بعدی را فرصتی برای بازگشت به مسیر خود در نظر بگیرید. در تلاش برای سوزاندن کا،ی از گرسنگی نکشید، و مهمتر از همه، نگرش “همه یا هیچ” را نخورید و از آن به ،وان فرصتی برای ، رژیم استفاده کنید. با این حال، همانطور که در بالا ذکر کردیم، چیت میل را به یک روز تقلب یا آ، هفته تبدیل نکنید، چنین عملی می تواند پیشرفت شما را از مسیر خارج کند. ثبات نکته کلیدی است و اگر در تمام هفته رژیم غذایی را به شدت دنبال کرده اید، یک وعده غذای تقلب نباید اصلا شما را آزار دهد. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که زیاده روی های گاه به گاه یا “غذاهای تقلب” بخشی طبیعی از یک رابطه سالم با غذا است و تا زم، که به رژیم غذایی و ورزش خود پایبند باشید، می توان از آنها بدون احساس گناه لذت برد.

چگونه متابولیسم خود را برای تسریع کاهش وزن افزایش دهید
14 قانون کاهش وزن که در عوض باعث افزایش وزن شما می شود
منبع: https://makeupandbeauty.com/guilt-after-having-cheat-meal/