6 غذای پر نشاسته مقاوم که باعث کاهش وزن می شودکربوهیدرات‌ها برای طول،‌ترین زمان مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اما برخی از کربوهیدرات‌ها هستند که در واقع به کاهش وزن کمک می‌کنند. وقتی کارشناسان می گویند از کربوهیدرات نترسید، احتمالاً در مورد نشاسته مقاوم صحبت می کنند. هنگامی که نشاسته مقاوم در وعده غذایی وجود دارد، بدن شما باید برای هضم آن و سوزاندن کا،ی بیشتری در حین انجام این کار سخت‌تر کار کند. در واقع، افزودن نشاسته مقاوم به رژیم غذایی فواید زیادی دارد، با جلوگیری از افزایش شدید انسولین به تعادل قند خون کمک می کند و از این رو حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد. غذای حاوی نشاسته مقاوم در روده کوچک هضم نمی شود و باکتری های سالم روده را تغذیه می کند. همچنین برای مدت طول، تری شما را سیر نگه می دارد. یک مطالعه اخیر نشان داد که رژیم غذایی با نشاسته مقاوم باعث ا،یداسیون چربی می شود. یک مزیت دیگر هم وجود دارد – وقتی نشاسته مقاوم در روده ،ر می‌شود، محصولات جانبی می‌توانند چربی سوزی را بین 20 تا 25 درصد افزایش دهند که به م،ای تجمع کمتر چربی نیز هست. با فواید بسیار زیاد کاهش وزن مرتبط با نشاسته مقاوم، در اینجا فهرستی از 6 ماده غذایی حاوی نشاسته مقاوم که باعث کاهش وزن می شوند آورده شده است.

7 غذای پر نشاسته مقاوم که باعث کاهش وزن می شود

1. سیب زمینی شیرین: بهترین چیز در مورد سیب زمینی شیرین این است که می تو،د با پوست آن بخورید – که سرشار از فیبر رژیمی است. این یک گزینه خوب برای ارضای میل شما به شکر است. درست مانند پروتئین، فیبر غذایی یک ماده مغذی ضروری است که با کاهش سطح هورمون گرسنگی، کاهش وزن را افزایش می دهد، دارای کوله سیستوکینین است که هضم چربی و پروتئین را تحریک می کند. سیب زمینی شیرین همچنین دارای نشاسته مقاوم است که خطر چاقی را کاهش می دهد. همچنین بخو،د: “آیا سیب زمینی شیرین برای کاهش وزن مفید است؟”

2. موز خام: می تو،د غذاهای شگفت انگیزی را با موز خام درست کنید – از سرخ ،ی های خوشمزه گرفته تا سرخ ،ی و کاری، نشاسته مقاوم با فواید پری بیوتیک، کاملاً برای سلامت روده عالی است. افراد ذائقه شما فقط عاشق این سبزی غنی از فیبر با شاخص گلیسمی پایین هستند.

3. جو: با شاخص گلیسمی پایین، مشخصات غذایی بالا، جو دوسر در هنگام تلاش برای کاهش وزن ضروری در نظر گرفته می شود. جو دوسر همچنین مقدار خوبی نشاسته مقاوم دارد و بهترین چیز این است که می تو،د مقدار زیادی نشاسته را بدون پختن جو در خود نگه دارید. ما به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را در برنامه Rati Beauty انجام دهید.

4. برنج قهوه ای: این شکل از برنج دارای مقدار زیادی نشاسته مقاوم است، به خصوص زم، که پس از پختن سرد شود.

5. لوبیا سیاه: لوبیا سیاه سرشار از پروتئین است و مقدار زیادی نشاسته مقاوم نیز دارد. در واقع، لوبیا و حبوبات همگی منابع خوبی از فیبر و نشاسته هستند.

6. عدس: عدس علاوه بر اینکه منبع خوبی از پروتئین گیاهی است، مقدار زیادی نشاسته مقاوم نیز دارد که به شما کمک می‌کند وزن اضافی را از بین ببرید.

به طور خلاصه، توجه به این نکته مهم است که پختن در دمای بالا و حرارت، نشاسته مقاوم را از بین می‌برد، اما خنک ، غذا به بازگرداندن آن کمک می‌کند. همچنین، کاهش وزن عمدتاً مربوط به حفظ کمبود کا،ی، خوردن وعده‌های غذایی غنی از مواد مغذی است و می‌تو،د همه آنها را در رژیم غذایی راتی بیوتی.

8 اشتباه با بلغور جو دوسر که شما را چاق می کند
آیا سیب زمینی شیرین برای کاهش وزن مفید است؟
منبع: https://makeupandbeauty.com/foods-high-resistant-starch-weight-loss/