7 عادت غذایی که در سفر کاهش وزن باید رعایت کنیدکاهش وزن فقط به م،ی مصرف کمتر کا،ی و سوزاندن بیشتر نیست، قو،ن نانوشته ای وجود دارد که اگر به درستی رعایت شود نتایج کاهش وزن سریع تری به همراه دارد. همراه با تغییر عادات سبک زندگی مانند خوردن غذاهای خانگی بیشتر، فعالیت بدنی بیشتر، فرد باید عادات غذایی خوبی را در حین برنامه کاهش وزن برای رسیدن به موفقیت ایجاد کند. در این مقاله، 7 عادت غذایی را که باید در سفر کاهش وزن رعایت کنید، فهرست کرده ایم.

عادات غذایی که در سفر کاهش وزن باید رعایت کنید

1. صرف غذا در زمان های برنامه ریزی شده برای وعده های غذایی: بسیار مهم است که هنگام تلاش برای کاهش وزن، به زمان بندی منظم وعده های غذایی و میان وعده ها پایبند باشید تا از خوردن تنقلات مکرر، چرای بی فکر، بالا نگه داشتن متابولیسم و ​​کمک به حفظ یک رژیم غذایی متعادل و تامین انرژی ثابت کمک کنید. . به همین دلیل، رژیم های کاهش وزن در برنامه زیبایی Rati به شما کمک می کند تا یک برنامه غذایی کامل را تهیه کنید که می تواند به شما کمک کند بدون کمبود غذا لاغر شوید.

2. هوشیار بودن، انجام هیچ کار دیگری در حین غذا خوردن: آیا متوجه شده اید که چگونه هنگام تماشای تلویزیون برای مدت طول، تری غذا می خورید یا سریال مورد علاقه خود را با تلفن تماشا می کنید؟ و ممکن است ناخودآگاه برای وعده های دوم و سوم وارد شوید! خوردن هنگام تماشای تلویزیون می تواند شما را از تمرین غذا خوردن آگاهانه و کنترل وعده غذایی که هر دو منجر به دریافت بیش از حد کا،ی و متعاقب آن افزایش وزن می شود، باز دارد.

3. کنترل وعده: کنترل اندازه وعده ها کلید مهمی در حفظ کمبود کا،ی و ترویج کاهش وزن است. می‌توان با جابه‌جایی به بشقاب‌های کوچک‌تر غذا، اندازه‌گیری غذا قبل از پختن، و کنترل بر اندازه وعده‌ها، سهم را کنترل کرد. علاوه بر این، در اینجا “10 نکته برای کنترل وعده غذایی برای کاهش وزن” وجود دارد.

4. صرف غذا فقط در یک مکان: ترجیحاً روی میز ناهار خوری، و بعد از صرف غذا میز را ، کنید، در اطراف آن معطل نشوید زیرا می تواند باعث شود در حالی که آنجا نشسته اید به دنبال غذای بیشتری بگردید. همچنین بخو،د: “آیا کار شما کاهش وزن را دشوار می کند؟”

5. صحبت ن، در حین غذا خوردن: وقتی در سکوت غذا می خورید و حواس تان باشد، آگاهی از بافت، سهم و طعم غذا آسان تر است. وقتی در سکوت غذا می خوریم، به راحتی می تو،م نشانه های سیری را از بدن تشخیص دهیم و خطر پرخوری را کاهش دهیم.

6. آهسته غذا بخورید و هر بار چند لقمه کوچک از غذا بخورید: آهسته غذا خوردن می تواند به شما کمک کند با وعده های کوچکتر احساس سیری و رضایت بیشتری داشته باشید. وقت گذاشتن برای مزه ، هر لقمه و جویدن آهسته نیز می تواند به شما کمک کند از غذای خود لذت بیشتری ببرید و از پرخوری اجتناب کنید. این یک واقعیت است که افرادی که تمایل دارند سریع غذا بخورند بدون اینکه غذای خود را به درستی بجوند نسبت به افرادی که با سرعت کمتر غذا می خورند در معرض خطر بیشتری برای افزایش وزن قرار دارند. وقتی سریع غذا می خورید، ناخودآگاه غذای بیشتری می خورید، در حالی که ،، که زمان زیادی را برای جویدن غذای خود اختصاص می دهند، همیشه مقدار کمتری می خورند، زیرا در طول فرآیند غذا خوردن به نقطه سیری می رسند، زیرا مغز حدود 20 دقیقه طول می کشد تا شما را ثبت کند. غذا خورده اید و با کاهش سرعت، در واقع می تو،د در طول فرآیند غذا خوردن به نقطه سیری برسید و از جمع ، پوندهای اضافی خودداری کنید. وقتی خیلی سریع غذا می خورید، مغز شما سیگنالی دریافت نمی کند که پس از سیر شدن متوقف شود. این بدان م،ی است که شما اغلب بیش از آنچه واقعا نیاز دارید می خورید و به احتمال زیاد به ،وان چربی شکم ذخیره می شود.

7. از خوردن میان وعده های مکرر خودداری کنید: درست مانند رعایت زمان بندی وعده های غذایی برای صبحانه، ناهار و شام، رعایت زمان میان وعده نیز مهم است، زیرا مصرف مکرر میان وعده ها قند خون را افزایش می دهد و پاسخ انسولین را تحریک می کند و انسولین بیش از حد در طول روز افزایش می یابد. منجر به ذخیره کا،ی به ،وان چربی در بدن می شود. مصرف تنقلات را فقط به دو بار در روز محدود کنید، بدون اینکه از غذاهای پرکا،ی استفاده کنید. تنقلات سالم مانند سیب و مغزها مانند بادام، گردو و حتی نخود بوداده را انتخاب کنید. در اینجا لیستی از “12 ایده میان وعده سالم برای گرسنگی ساعت 4 بعد از ظهر” آمده است.

همچنین، به خاطر داشته باشید که فقط از یک لیست به ،ید مواد غذایی بروید – لیست های مواد غذایی من، برای کاهش وزن در برنامه Rati Beauty موجود است که به کاهش وزن اضافی و همچنین دور کمر کمک می کند.

آیا کار شما کاهش وزن را دشوار می کند؟
12 ایده میان وعده سالم برای گرسنگی ساعت 4 بعد از ظهر
منبع: https://makeupandbeauty.com/eating-habits-follow-while-on-a-weight-loss-journey/