7 غذای روزانه با شکر پنهانمتخصصان تغذیه، متخصصان تغذیه و متخصصان کاهش وزن به اتفاق آرا موافق هستند که حذف قند از رژیم غذایی روزانه شما می تواند یک تغییر بزرگ بازی باشد. شکر به ،وان مانع شماره 1 در نظر گرفته می شود که می تواند سفر کاهش وزن شما را ،اب کند و در عین حال برای سلامتی نیز بسیار مضر باشد. قند، کمبود مواد مغذی، کا،ی بالا، التهاب را افزایش می دهد و خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری قلبی و حتی سرطان را افزایش می دهد. همانطور که همه ما می د،م، قند اضافی به چربی تبدیل شده و برای آینده در بدن ذخیره می شود. حتی اگر شکر سفید را به طور کامل حذف کرده باشید، مواد غذایی خاصی با مقدار زیادی شکر اضافه شده هستند که به رژیم غذایی روزانه ما راه پیدا می کنند. اعتیاد به شکر واقعی است و شرکت‌های مواد غذایی از این “اعتیاد” پول نقد می‌کنند و قند زیادی را با نام‌های مختلف اضافه می‌کنند – مالتوز، مالتود،ترین، شربت ذرت با فروکتوز بالا، شهد آ،، شربت مع،. با کمال تعجب، برخی از این غذاها به ،وان “سالم” شناخته می شوند. به همین دلیل، انتخاب آگاهانه و حذف کامل شکر اضافه شده بسیار مهم شده است. بنابراین، در اینجا لیستی از 7 غذای روزانه با شکر پنهان در آنها آورده شده است.

قندهای پنهان در غذاهای روزمره

چرا شکر اضافه شده را شناسایی و حذف کنیم؟

وقتی قند را از رژیم غذایی خود حذف می کنید، خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا و بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهید. همچنین به بدن شما فرصتی برای التیام التهاب و ترمیم سلول ها و بافت های آسیب دیده می دهد. اگرچه شکر طعم شیرین و اشتها آور دارد، اما با تحریک مرکز پاداش مغز که هورمون های احساس خوب مانند مواد افیونی و دوپامین را ترشح می کند، نوعی رفتار اعتیاد ایجاد می کند. قند بیش از حد باعث ایجاد اثرات نامطلوب شیمیایی مانند سردرد، تغییرات هورمونی، مقاومت به انسولین، دیابت و مهمتر از همه، ذخیره چربی و در نهایت افزایش وزن می شود. بزرگترین مشکل زم، است که بدن قند اضافی را به چربی تبدیل می کند. این دقیقاً همان چیزی است که منجر به افزایش وزن می شود و در اینجاست که اگر می خواهید به طور جدی وزن خود را کاهش دهید، اهمیت کاهش قند پیدا می شود. هنگامی که شکر را ، می کنید، ممکن است علائم موقتی مانند سردرد، سرگیجه، مه مغزی و نوسانات خلقی داشته باشید. با این حال، در عرض چند روز، بدن خود را با “فاز بدون قند” تنظیم می کند و تغییرات قابل توجهی را در سلامت جسم، خود مشاهده خواهید کرد.

اکنون که بر اثرات نامطلوب مصرف بیش از حد شکر تاکید کردیم، در اینجا لیستی از 7 غذای روزانه با قند پنهان آورده شده است:

1. آبمیوه های بسته بندی شده: همیشه توصیه می شود میوه ها را به صورت خام مصرف کنید تا فیبر گرانبها همراه با مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی دست نخورده به دست آید. ا،ر آبمیوه های بسته بندی شده اگرچه ادعا می کنند که از میوه های واقعی تهیه می شوند، همچنین انبوهی از شکر، مواد نگهدارنده، رنگ های مصنوعی، طعم دهنده ها را نیز به آن اضافه می کنند – به هیچ وجه انتخاب سالمی نیست.

2. گرانولا: به ،وان یک غلات مغذی در نظر گرفته می شود، اما غلاتی که در فروشگاه ،یداری می شوند با شکر اضافه شده (گلوکز مایع) همراه با بارهای کا،ی عرضه می شوند. گرانولای خانگی درست کنید یا به جای آن به صبحانه سنتی هندی مانند idli، poha، paratha بروید.

3. غذای “بدون چربی و کم چرب”: لطفا فریب بر،ب های “بدون چربی و کم چرب” را نخورید زیرا وقتی محتوای چربی از غذا جدا می شود، معمولاً آن را ملایم و بی مزه می کند. برای جذب ذائقه مصرف کنندگان، شرکت ها موادی مانند انبوهی از شکر، کربوهیدرات های تصفیه شده، نمک، امولسیفایرها و غلیظ کننده ها را اضافه می کنند که کا،ی زیادی به بدن اضافه می کنند. چنین تمایلی کل هدفی را که در آن فرد واقعاً به سمت کاهش وزن “کم چربی” می رود، ش،ت می دهد. ماست، مارگارین، سس مایونز، شیر برخی از محصولاتی هستند که دارای بر،ب کم چرب هستند.

4. سس گوجه فرنگی: شکی نیست که طعم سس گوجه فرنگی در غذا وجود دارد، اما آیا می دانستید که سس گوجه فرنگی مقدار خوبی شکر دارد، تا 26 گرم در هر 100 گرم یا بیشتر.

5. کوکی‌های جو: بیسکویت‌های جو دوسر که به‌،وان گزینه سالم‌تری نسبت به بیسکویت‌های معمولی به بازار عرضه می‌شوند، با شکر، گلوکز مایع، مالتود،ترین، شربت اینورت به ،وان مواد اصلی، سالم هستند. خوردن این بیسکویت ها به صورت روزانه می تواند سلامتی و تلاش های کاهش وزن شما را نیز از بین ببرد.

6. سس سالاد: حتی سس های کم چرب سالاد نیز حاوی قند و سدیم بالایی هستند.

7. غلات صبحانه / موسلی: میوه های کم آب با رنگ های مصنوعی پوشانده می شوند تا جذاب شوند و شکر اضافه شده و شربت ذرت آنها را به گزینه ای ناسالم تبدیل می کند.

به طور خلاصه، شکر را می توان تحت نام های مختلف پنهان کرد و هنگام برداشتن یک محصول غذایی، نگاهی به لیست مواد تشکیل دهید تا محتوای شکر را از بین ببرید. بر،ب و همچنین لیست مواد تشکیل دهنده را بخو،د و شکر طبیعی خود را از میوه ها و سبزیجات انتخاب کنید تا از سلامتی عالی برخوردار شوید. همچنین، اگر کاهش وزن در ذهن شماست، آن را بررسی کنید رژیم غذایی راتی بیوتی برای کاهش وزن اضافی بدون رژیم غذایی یا ورزش شدید.

30 غذای سوپرمارکتی که برای کاهش وزن وحشتناک هستند
9 روش جالب برای خوردن سبزیجات بیشتر برای کاهش وزن
منبع: https://makeupandbeauty.com/everyday-food-hidden-sugar/