7 گزینه صبحانه پر پروتئین پاراتاما هر روز به پاراتای خانگی که با گی، بسته شده است رای می‌دهیم، به جای دانه‌های ذرت به‌شدت فرآوری‌شده (که توسط شرکت‌های مواد غذایی به ،وان سالم معرفی می‌شود) به‌،وان یک غذای من، برای کاهش وزن. یک نگاه به لیست مواد تشکیل دهنده دلیل را نشان می دهد – زیرا “شکر، عصاره مالت” به ،وان مواد اصلی ذکر شده است. شروع روز با یک صبحانه سرشار از شکر چیزی نیست که باعث شود کارشناسان کاهش وزن سرشان را به نشانه تایید تکان دهند. مطالعات نشان می دهد که باید روز خود را با یک صبحانه غنی از مواد مغذی و با تاکید فراوان بر پروتئین شروع کنید. این درشت مغذی است که نه تنها برای سلامتی بهینه ضروری است، بلکه با ایجاد احساس سیری طول،‌تر و کمک به عضله‌سازی، کاهش وزن را نیز افزایش می‌دهد (هرچه بدن شما عضله‌های بدون چربی بیشتری داشته باشد، در سوزاندن چربی کارآمدتر است). پروتئین همچنین سیری را بهبود می بخشد و هوس را کاهش می دهد. این یکی از پرکننده‌ترین درشت مغذی‌ها است، هضم آن به زمان بیشتری نیاز دارد و هوس‌های غیرضروری را مهار می‌کند، و برای ایجاد دگرگونی بدن در صورت ،یب با تمرینات روتین ضروری است. پروتئین بلوک ساختم، هر سلول است و به مقدار مطلوبی برای اجرای یکنواخت همه عملکردهای بدن، حتی برای چربی سوزی، مورد نیاز است. اما سوالی که باید پرسید این است که آیا ما پروتئین کافی مصرف می کنیم؟ کارشناسان می گویند که هر وعده غذایی باید دارای منبع پروتئین باشد، به خصوص در وعده صبحانه. و اگر تعجب می‌کنید، می‌تو،د گزینه صبحانه مورد علاقه‌تان، پاراتا، غنی از پروتئین را با افزودن مواد خاصی به آن‌ها درست کنید، یا آن‌ها را مستقیماً در حین ورز دادن با آرد مخلوط کنید یا از آنها به ،وان چاشنی استفاده کنید. پاراتاهای خوشمزه غنی از پروتئین را که دوستدار رژیم غذایی نیز هستند بریزید. بنابراین، نان سفید را بریزید و پاراتا را روی میز صبحانه برگرد،د.

گزینه های صبحانه پروتئین پاراتا

1. Paneer Paratha: اگر گیاهخوار هستید، پنیر کوتیج بهترین گزینه برای افزایش محتوای پروتئین است. پنیر کوتیج یا پنیر، سرشار از پروتئین کازئین است، شما را برای مدت طول،‌تری سیر نگه می‌دارد، سیرکننده و در عین حال خوشمزه است، و راه‌های زیادی برای درست ، غذاهای خوشمزه هندی از آن وجود دارد، پنیر پاراتای شکم‌شده تنها یکی از آنهاست. . در 100 گرم پنیر، می تو،د 20 گرم پروتئین با شمارش کا،ی 265 کا،ی دریافت کنید.
2. Sattu Paratha: اگر به دنبال یک منبع پروتئین گیاهی ارزان هستید، به ساتو (پودر گرم برشته شده بنگال) که نه تنها سرشار از پروتئین است، بلکه دارای کلسیم و ویتامین و فیبر نیز هست، نگاه نکنید. با داشتن مقادیر زیادی ویتامین، مواد معدنی، پتاسیم، منیزیم و البته پروتئین، سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به فرآیند چربی سوزی کمک می کند. این را در نظر بگیرید، 100 گرم ساتو می تواند 20 گرم پروتئین همراه با سایر ویتامین ها و مواد معدنی به شما بدهد که همگی به فرآیند چربی سوزی کمک می کنند. دستور العمل های درخشان را به صورت آنلاین بررسی کنید تا یک ساتو پاراتای خوشمزه تهیه کنید.
3. نخود سبز Paratha: در تمام طول سال در دسترس است، به شکل منجمد، نخود سبز کا،ی کمی دارد، اما حتی در آن زمان هم مقدار زیادی پروتئین دارد. نصف فنجان نخود سبز تازه یا منجمد می تواند تا 4 گرم پروتئین، تنها با 12 گرم کربوهیدرات، و همه در 60 کا،ی داشته باشد. قیمه ای از نخود سبز پخته شده، زنجبیل، سیر و سایر ادویه ها درست کنید و پاراتاها را در وسط آن بغلت،د.
4. ناچنی پاراتا با چاشنی پنیر: راگی یک ارزن مغذی، سرشار از ویتامین، مواد معدنی و پروتئین است و وقتی پنیر را اضافه می‌کنید، محتوای پروتئین آن بالا می‌رود. علاوه بر این، در صورت عدم تحمل گلوتن، یک پاراتای بدون گلوتن است.
5. مونگ دال پاراتای جوانه زده: اگر به جوانه های مونگ دال علاقه دارید، چرا پاراتای شکم پر را تهیه نکنید و ابتدا آن را در روغن تفت دهید و با زیره سبز، پودر گشنیز، برگ گشنیز، نمک و پودر فلفل قرمز طعم دار کنید. نکته قابل توجه – شما می تو،د 24 گرم پروتئین در هر 100 گرم از مونگ دال دریافت کنید.
6. پاراتا اسفناج: هیچ ، با مصرف زیاد اسفناج وزن اضافه نکرده است، درست است؟ اسفناج یک سبزی برگ سبز است که سرشار از مواد مغذی و کم کا،ی است و تنها 23 کا،ی دارد و راهی کاملاً عالی برای کاهش کا،ی بدون به خطر انداختن تغذیه است. همچنین سرشار از پروتئین، فیبر، ویتامین C، کلسیم و سایر مواد معدنی است که آن را به یک سبزی مغذی تبدیل می کند. مطالعه‌ای که در موسسه ملی سلامت ملی کتابخانه ملی پزشکی منتشر شد، نشان داد زن، که روزانه 5 گرم اسفناج مصرف می‌کنند، درصد بیشتری از چربی بدن خود را در مقایسه با ،، که مصرف نمی‌کنند، از دست می‌دهند. علاوه بر افزودن آن به غذای خود، با افزودن برگ های اسفناج ،د شده و چند ادویه اصلی، نمک به آرد گندم، ورز دادن خمیر با اضافه ، کمی آب و تفت دادن پاراتا با کره کم چرب یا قیمه، پاراتاهای خوشمزه درست کنید. با اولین لقمه عاشق پالک خواهید شد.
7. پاراتا بروکلی: آیا می تو،د تصور کنید که می تو،د پاراتای غنی از پروتئین را از کلم بروکلی بیرون بیاورید؟ آیا می د،د 100 گرم بروکلی حدود 2.8 گرم پروتئین و فقط 34 کا،ی دارد (پروتئین 33 درصد از کل کا،ی آن را تشکیل می دهد). این سبزی همچنین دارای آنتی ا،یدان ها، بتاکاروتن است که همگی به کاهش وزن کمک می کنند. قیمه را می تو،د با چرخ ، کلم بروکلی بلانچ شده در می،ر و تفت دادن با فلفل سبز، پودر فلفل قرمز، کمی ،، پودر گارام ماسالا و … درست کنید.

دریافت پروتئین کافی یک نگر، است و زم، که می تو،د پروتئین پاراتاس را غنی کنید، یک موقعیت برد-برد است. مهمتر از همه، اگر کاهش وزن در ذهن شماست، باید آن را بررسی کنید رژیم غذایی راتی بیوتی که به پروتئین اهمیت زیادی می دهد و به شما کمک می کند تا پوند و اینچ اضافی را نیز کاهش دهید. برای جزئیات بیشتر برنامه را دانلود کنید.

12 نوشیدنی طبیعی کاهش وزن برای افزایش متابولیسم
9 سالم ترین گزینه آرد برای پخت کیک
منبع: https://makeupandbeauty.com/high-protein-paratha-breakfast/