8 نکته تغذیه سالم برای دانش آموزان در طول امتحاناتفصل امتحانات فرا رسیده است! ساعت‌های طول، مطالعه، زمان‌بندی نامنظم وعده‌های غذایی، فعالیت بدنی صفر، و مهم‌تر از همه، افزایش استرس همگی می‌توانند منجر به پرخوری و افزایش وزن در طول روز شوند. مطالعه سخت برای امتحانات یک فرآیند خسته کننده و سخت است و غذا می تواند کار را کمی آسان کند، و دانش آموزان اغلب برای مبارزه با افزایش استرس به خوردن احساسی متوسل می شوند. جالب اینجاست که کورتیزول، که هورمون استرس است، هوس خوردن غذاهای شیرین، شور و سرخ‌شده را برمی‌انگیزد – غذاهایی که کا،ی زیادی از آنجا می‌آیند و بدون هیچ فعالیت بدنی، اعداد روی ترازو به آرامی افزایش می‌یابند. شایان ذکر است، مطالعات نشان می‌دهد که وظایف سخت‌اندیشانه منجر به نوسان در سطح گلوکز و انسولین می‌شود و این نوسان سیگنال‌های گرسنگی را تحریک می‌کند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، زمان امتحان برای دانش آموزان یک زمان استرس زا است و به سختی می توان برای وعده های غذایی من، یا ورزش وقت گذاشت، در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است کمک کند:

8 نکته تغذیه سالم برای دانش آموزان در طول امتحانات

1. برای وعده‌های غذایی خود برنامه‌ریزی کنید و آماده‌سازی وعده‌های غذایی خود را انجام دهید: ایجاد یک برنامه غذایی و آماده‌سازی وعده‌های غذایی برای کل هفته می‌تواند به شما کمک کند در مسیر خود بم،د و اطمینان حاصل کنید که وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های سالمی در دسترس دارید، بنابراین به دنبال غذا نیستید. وان بستنی یا یک بسته چیپس سیب زمینی برای افزایش انرژی در حین مطالعه. همچنین، نودل های فوری در دسته غذاهای ناسالم قرار می گیرند، بنابراین از جایگزینی وعده های غذایی معمولی با آنها خودداری کنید. غذاهای متنوعی از گروه‌های غذایی مختلف مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین‌های بدون چربی و چربی‌های سالم بگنج،د – می‌خواهید برنامه‌های رژیم غذایی هفتگی کاهش وزن دقیقی داشته باشید، آنها را در رژیم زیبایی راتی قرار دهید. دانلود کنید برنامه Rati Beauty برای جزئیات بیشتر.

2. به زمان‌بندی وعده‌های غذایی پایبند باشید: حذف وعده‌های غذایی می‌تواند منجر به ال،ای غذایی نامنظم و پرخوری در پایان روز شود. بعد ها. حتماً وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های منظم بخورید تا سطح انرژی خود را ثابت نگه دارید و از پرخوری جلوگیری کنید.

3. میان وعده های سالم را به جای غذای ناسالم انتخاب کنید: به جای استفاده از خوراکی های شیرین یا غذاهای ناسالم، گزینه های سالم تری مانند میوه های تازه، آجیل، مخلوط دنباله دار، یا میوه هایی مانند سیب با کره بادام زمینی را برای افزایش سریع انرژی انتخاب کنید. این میان وعده ها می توانند مواد مغذی ضروری را در اختیار شما قرار دهند و شما را برای مدت طول، تری سیر نگه دارند تا بتو،د روی مطالعه خود تمرکز کنید.

4. محدود ، کافئین و نوشیدنی‌های قندی: در طول فصل امتحانات، معمولاً دانش‌آموزان برای بیدار ماندن در طول شب به قهوه و نوشیدنی‌های شیرین برای بازگرداندن سطح انرژی خود پس از ساعت‌های طول، هجوم مغزی در عبارات جبری و ترمودینامیک متکی هستند. با این حال، کافئین بیش از حد می تواند باعث کم آبی بدن شود و نوشیدنی های شیرین باعث افزایش شدید قند خون می شود. به طور کلی از نوشیدنی های شیرین پر، کنید و مصرف کافئین را محدود کنید. به جای آن آب، دمنوش های گیاهی یا دوغ یا آب نارگیل بخورید تا خود را هیدراته کنید. همچنین بخو،د: «۱۲ نوشیدنی طبیعی کاهش وزن برای افزایش متابولیسم».

5. از خوردن احساسی بپر،ید: استرس بیش از حد می تواند باعث خوردن احساسی شود، جایی که افراد برای یافتن آرامش و آرام ، اعصاب پریشان به غذا روی می آورند. از روی آوردن به غذا برای کاهش استرس خودداری کنید – به جای آن به موسیقی گوش دهید، پیاده روی کنید، با یک دوست صحبت کنید یا نفس عمیق بکشید، در این صورت احساس بسیار بهتری نسبت به خوردن یک تکه شکلات شیری خواهید داشت.

6. 7 ساعت بخوابید: ما درک می کنیم که باید بخش های زیادی را تمام کنید و اکنون زمان کافی ندارید! اما کمبود خواب می تواند به شدت بر اشتها و متابولیسم شما تأثیر بگذارد، و علاوه بر این، به خطر انداختن خواب منجر به افزایش استرس در چند روز آینده می شود! مطمئن شوید که خواب را در فصل امتحانات در اولویت قرار داده اید تا به تنظیم اشتهای خود کمک کنید و از خوردن بی فکر خودداری کنید.

7. کنترل وعده غذایی را تمرین کنید: مراقب اندازه وعده های خود باشید و از خوردن مقادیر زیاد غذاهای ناسالم در یک جلسه خودداری کنید. به نشانه های گرسنگی و سیری بدن خود گوش دهید و سعی کنید وعده های غذایی متعادل و با اندازه های من، بخورید.

8. از نظر بدنی فعال باشید: یافتن زم، برای رفتن به باشگاه یا وقت گذاشتن برای تمرین یک ساعته در طول امتحانات می تواند چالش برانگیز باشد، اما مهم است که از نظر بدنی فعال باشید نه تنها برای سوزاندن کا،ی اضافی – ورزش می تواند به کاهش استرس و بهبود تمرکز و تمرکز کمک کند. . کاری که می‌تو،د انجام دهید این است که از ساعت‌های طول، مطالعه استراحت کنید و به پیاده‌روی ۱۰ دقیقه‌ای یا یک تمرین سریع بروید، می‌تواند به شما کمک کند احساس شادابی و شادابی کنید. به دنبال فرصت هایی برای فعالیت بدنی در طول روز باشید – به جای آسانسور از پله ها بروید، در زمان استراحت ناهار خود به پیاده روی بروید، یا در حین استراحت مطالعه، تمرینات کششی یا سبکی انجام دهید. همچنین می تو،د عصرها با دوستان مطالعه خود یک ورزش انجام دهید تا سر خود را پاک کنید. همه این فعالیت‌ها به شما کمک می‌کنند تا زم، که به مطالعه باز می‌گردید، دوباره تمرکز کنید و تمرکز خود را افزایش دهید.

به طور خلاصه، مراقبت از سلامت جسمی و روحی خود باید در فصل امتحانات در اولویت باشد تا مطمئن شوید که بهترین عملکرد خود را دارید. خوب بخورید، خوب بخوابید و خوب مطالعه کنید. بهترین ها!

آیا می توانم هنگام تلاش برای کاهش وزن نودل فوری بخورم؟
12 نوشیدنی طبیعی کاهش وزن برای افزایش متابولیسم
منبع: https://makeupandbeauty.com/diet-tips-students-during-exams/